dzisiaj: 456, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 293

NIEZNACZNA PORAŻKA W IZBICY

• autor: Kamil, 2018-11-24 19:00

W ostatniej kolejce rundy jesiennej piłkarze Cuiavii Inowrocław doznali nieznacznej porażki na terenie wyżej notowanej Kujawianki Izbica Kujawska - 0:1. Od początku spotkania inicjatywa należała do Biało-Zielonych, którzy w pierwszych 45 minutach trzykrotnie mogli objąć prowadzenie, jednak ponownie tego dnia zabrakło skuteczności. Po przerwie więcej zimnej krwi i opanowania zachowali gospodarze z Izbicy, którzy zwycięstwo zapewnili sobie w 74 minucie za sprawą Filipa Korpalskiego. Warto zaznaczyć, że w decydujących momentach w szeregach Cuiavii nie zabrakło umiejętności, lecz po prostu doświadczenia - w wyjściowym składzie naszego zespołu wybiegło bowiem aż sześciu młodzieżowców, a średnia wieku pierwszej jedenastki wyniosła ledwie ponad 21 lat.

KUJAWIANKA IZBICA - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:0 (0:0)
1:0 - Filip Korpalski 74'

Skład Cuiavii: Jakub Ciesielski - Maeusz Maciejewski, Ariel Jastrzembski, Mikołaj Błaszczyk, Bartosz Burzyński, Dawid Pieszak (Dariusz Słupski 67'), Wiktor Majchrzak (Marcin Wiśniewski 85'), Dawid Jastrzębski, Patryk Wiśniewski, Mateusz Brzóstowski (Sławomir Roszak 81'), Gocha Tchania

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Ostatnie spotkanie w 2018 roku piłkarze Cuiavii Inowrocław rozpoczęli od zdecydowanej gry ofensywnej, co spowodowało, że nasz zespół był stroną przeważającą. Pierwszą dogodną sytuację do wyprowadzenia Biało-Zielonych na prowadzenie miał Patryk Wiśniewski, który w 17. minucie oddał mocny strzał z ostrego kąta, jednak bramkarz gospodarzy z problemami zdążył sprawować piłkę. Chwilę później Cuiavia powinna prowadzić 1:0, gdy po prostopadłym podaniu w sytuacji sam na sam znalazł się Gocha Tchania. Niestety, zawodnik rodem z Gruzji uderzył minimalnie obok słupka. W 22. minucie do głosu doszli gospodarze, gdy groźnym strzałem z dystansu popisał się Łukasz Galanciak - dobrze między słupkami spisał się Jakub Ciesielski, który wybronił uderzenie pędzące w górny róg bramki. Po 30 minutach gry ponownie inowrocławianie mogli objąć prowadzenie, gdy niepilnowany w polu karnym Kujawianki odnalazł się Wiktor Majchrzak. Niestety, naszemu zawodnikowi w kluczowym momencie piłka odskoczyła od nogi i bramkarz bez problemu ją przechwycił. Pod koniec pierwszej połowy gospodarze próbowali jeszcze zaskoczyć Jakuba Ciesielskiego strzałem z dystansu, jednak nasz golkiper był na posterunku. Do przerwy bramki nie padły, chociaż to Cuiavia była stroną przeważającą.

Drugie 45 minut wyglądały już niestety inaczej. Gospodarze powoli zaczęli przejmować inicjatywę, a dużo ożywienia w ich poczynaniach ofensywnych wniósł wprowadzony na plac gry Przemysław Kowalski. To właśnie pomocnik Kujawianki oddał na początku drugiej połowy dwa groźne strzały, które wybronił Ciesielski. W 60 minucie spotkania akcja ponownie przeniosła się pod bramkę gospodarzy, gdy Wiktor Majchrzak popisał się się technicznym strzałem ze skraju pola karnego - bramkarz Kujawianki był w tej sytuacji zasłonięty i nie zdołał skutecznie interweniować, jednak gospodarzy od utraty gola uratował jeden z obrońców, który głową wybił futbolówkę zmierzającą do siatki. Niestety, w 74 minucie padła jedyna bramka tego meczu i była ona autorstwa piłkarzy z Izbicy Kujawskiej. Kujawianka szybko rozegrała rzut z autu na wysokości naszego pola karnego, piłkę opanował Oleg Tabaka, który dośrodkował w pole karne, a walkę w powietrzu wygrał Filip Korpalski, który celną główką pokonał Ciesielskiego - 1:0. W ostatnim kwadransie Cuiavia walczyła o doprowadzenie do wyrównania. W 86 minucie Patryk Wiśniewski oddał tzw. "centro-strzał", który zmierzał pod samą poprzeczkę bramki, jednak dobrą interwencją popisał się bramkarz gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i na zakończenie rundy jesiennej inowrocławianie przegrali w Izbicy Kujawskiej - 1:0.