Logowanie

Aktualności

DERBOWE STARCIE DLA UNII

• autor: Kamil, 2018-11-10 21:01

Cuiavia Inowrocław przegrała derbowy mecz wyjazdowy z Unią Gniewkowo - 2:4. Gole dla naszej drużyny zdobywali: Dariusz Słupski oraz Patryk Wiśniewski. Po porażce w Gniewkowie Biało-Zieloni spadli na 11. miejsce w ligowej tabeli.

UNIA GNIEWKOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 4:2 (3:2)
1:0 - Grzegorz Pakulski 3'
1:1 - Dariusz Słupski 6'
2:1 - Kamil Fajkowski 27'
3:1 - Kamil Fajkowski 39'
3:2 - Patryk Wiśniewski 41'
4:2 - Mateusz Grudziński 54'

Skład Cuiavii: Michał Piernik - Mateusz Maciejewski (Bartosz Burzyński 65'), Oleksandr Lytviak, Piotr Timm, Michał Marczyński, Gocha Tchania (Dawid Pieszak 58'), Kacper Maciejewski (czerwona kartka 78'), Wiktor Majchrzak (Marcin Wiśniewski 46'), Patryk Wiśniewski, Mateusz Brzóstowski (Adrian Maksymowicz 74'), Dariusz Słupski

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Mecz derbowy w Gniewkowie niestety bardzo źle rozpoczął się dla Cuiavii. Już w 3 minucie gospodarze przeprowadzili szybką akcję lewą stroną boiska, po której prostopadłe podanie otrzymał Grzegorz Pakulski, który mimo asysty obrońców zdołał oddać celny strzał w długi róg i tym samym pokonał Michała Piernika - 1:0. Zaledwie minutę później podopieczni Michała Nadolskiego mieli doskonałą okazję do wyrównania, gdy Dariusz Słupski urwał się defensywie gospodarzy i wyszedł sam na sam z bramkarzem Unii - niestety, strzał naszego napastnika poszybował tuż obok słupka. Na szczęście w szóstej minucie meczu inowrocławianie zdołali doprowadzić do remisu. W dużym zamieszaniu pod bramką Unii dobrze zachował się Mateusz Brzóstowski, który zagrał do Dariusza Słupskiego. Ten popisał się płaskim strzałem i piłka wpadła do siatki - chociaż wydawało się, że defensywa gospodarzy mogła lepiej zachować się w tej sytuacji - 1:1. Słupski był tego dnia bardzo aktywny w ofensywie i w 20 minucie mógł wyprowadzić Cuiavię na prowadzenie. Nasz napastnik wbiegł prawą stroną w pole karne i uderzył w kierunku bliższego słupka - golkiper gospodarzy był jednak na miejscu. Chwilę później okazję na zdobycie gola mieli gospodarze, gdy jeden z piłkarzy gospodarzy otrzymał prostopadłe podanie w pole karne i oddał strzał z okolic piętnastego metra - górą był jednak Michał Piernik. Niestety, w 27 minucie piłkarze z Gniewkowa dopięli swego i ponownie wyszli na prowadzenie, gdy celnym strzałem głową popisał się Kamil Fajkowski - 2:1. Dwanaście minut później Unia przeprowadziła kolejny skuteczny atak. Gospodarze krótko rozegrali rzut rożny, po czym dograli piłkę na dalszy słupek - tam czekał już Kamil Fajkowski, który z bliska zdobył swoje drugie trafienie tego dnia - 3:1. Cuiavia szybko otrzęsła się po tym trafieniu, gdyż już w 42 minucie prawą stroną boiska urwał się Dariusz Słupski, który zagrał wzdłuż bramki do niepilnowanego Patryka Wiśniewskiego, a ten strzałem z najbliższej odległości pozwolił Biało-Zielonym ponownie złapać kontakt - 3:2. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie.

Druga połowa mogła się kapitalnie rozpocząć dla inowrocławian. W 47 minucie Cuiavia wykonywała rzut rożny - po dośrodkowaniu w pole karne błąd popełnił bramkarz gospodarzy, który źle obliczył tor lotu piłki i wyszedł do dogrania, lecz futbolówki nie sięgnął. Całą akcję próbował zamknąć Dariusz Słupski, który miał przed sobą pustą bramkę, jednak nie zdołał dosięgnąć szybującej piłki. Co gorsza, w 54 minucie to ponownie zespół Unii zdobył gola. Na dośrodkowanie z rzutu wolnego zdecydował się Mateusz Grudziński. Futbolówka minęła w polu karnym wszystkich zawodników i wpadła do siatki obok interweniującego Michała Piernika - 4:2. Niestety, w kolejnych minutach inowrocławianie nie byli w stanie poważnie zagrozić bramce gospodarzy, a ponadto w 78 minucie swoją drugą żółtą kartkę obejrzał Kacper Maciejewski i musiał przedwcześnie opuścić boisko. Ostatecznie Cuiavia przegrała na wyjeździe z Unią Gniewkowo - 2:4.

Następne spotkanie inowrocławianie rozegrają 17 listopada o godzinie 13:00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Rywalem Biało-Zielonych będzie Lech Rypin.