dzisiaj: 486, wczoraj: 168
ogółem: 2 680 720

MOGILNO POGONIONE!

• autor: Kamil, 2018-11-03 21:06

Kapitalne spotkanie rozegrali piłkarze Cuiavii Inowrocław, którzy na własnym stadionie pewnie pokonali wyżej notowaną Pogoń Mogilno - 4:2! Podopieczni Michała Nadolskiego na przekroju całego meczu byli zespołem lepszym i po trafieniach Dariusza Słupskiego (dwukrotnie), Mateusza Brzóstowskiego i Patryka Wiśniewskiego zdołali zgarnąć komplet punktów. Dzięki tej wygranej Biało-Zieloni awansowali na 8. miejsce w ligowej tabeli.

CUIAVIA INOWROCŁAW - POGOŃ MOGILNO 4:2 (2:0)
1:0 - Mateusz Brzóstowski 33'
2:0 - Dariusz Słupski 39'

2:1 - Patryk Perliński 56'
3:1 - Patryk Wiśniewski 65'
4:1 - Dariusz Słupski 84'

4:2 - Mateusz Nawrocki 90'

Skład Cuiavii: Michał Piernik - Mateusz Maciejewski, Ariel Jastrzembski, Oleksandr Lytviak, Piotr Timm, Gocha Tchania (czerwona kartka 82'), Kacper Maciejewski, Wiktor Majchrzak (Marcin Wiśniewski 87'), Patryk Wiśniewski (Dawid Pieszak 74'), Mateusz Brzóstowski (Adrian Maksymowicz 67'), Dariusz Słupski (Dawid Jastrzębski 89')

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Przed bardzo ciężkim zadaniem stanęli piłkarze Cuiavii Inowrocław w 14. kolejce IV ligi. Będąca w lekkim dołku Cuiavia musiała bowiem mierzyć się z Pogonią Mogilno, która zajmowała trzecie miejsce w tabeli.

Od początku spotkania wiadome było, że będzie to mecz walki. Już w 3. minucie z powodu kontuzji boisko zmuszony był opuścić czołowy zawodnik gości - Krzysztof Szal. Sześć minut później Pogoń była bliska objęcia prowadzenia, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego futbolówkę do naszej bramki wpakował Wiktor Mrówczyński. Arbiter jednak słusznie zauważył, że przy próbie zajęcia pozycji Mrówczyński popchnął na ziemię naszego obrońcę - Oleksandra Lytviaka i odgwizdał faul. Równo po pierwszym kwadransie swoją pierwszą groźną akcję przeprowadzili inowrocławianie - na prawej stronie boiska urwał się Patryk Wiśniewski, który zgrał w pole karne do Gochy Tchani. Gruziński skrzydłowy przytomnie wycofał piłkę na jedenasty metr do Dariusza Słupskiego, jednak ten nieznacznie pomylił się przy próbie oddania strzału i piłka poleciała obok słupka. W 22 minucie meczu kibice zgromadzeni na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków przecierali oczy ze zdumienia po tym, jak Gocha Tchania zmarnował doskonałą okazję na zdobycie gola. Akcja zaczęła się od Wiktora Majchrzaka, który w rogu boiska zagrał pomiędzy dwoma obrońcami gości do Patryka Wiśniewskiego. Wiśniewski obrócił się z piłką i dośrodkował w pole karne wprost na głowę Tchani, który miał przed sobą niemalże pustą bramkę i... uderzył dobre kilka metrów obok słupka. Powinno być 1:0 dla Cuiavii. Na szczęście co się odwlecze, to nie uciecze. W 33 minucie spotkania rzut wolny z własnej połowy wykonywała Cuiavia - piłkę w kierunku pola karnego Pogoni zagrał Michał Piernik, a pojedynek główkowy z obrońcą gości wygrał Dariusz Słupski, który idealnie zgrał futbolówkę do będącego na czystej pozycji Mateusza Brzóstowskiego. Brzóstowski stanął "oko w oko" z bramkarzem z Mogilna i precyzyjnym lobem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie - 1:0! W 37 minucie spotkania ponownie groźnie zrobiło się w naszym polu karnym - Kamil Kwiatkowski wykonywał rzut wolny i oddał groźny "centro-strzał", jednak na wysokości zadania stanął Michał Piernik, który sprawował piłkę poza bramkę. Dwie minuty później po raz kolejny zaatakowali Biało-Zieloni - piłkę w środku pola przejął Wiktor Majchrzak i dograł szybko na prawą stronę do Patryka Wiśniewskiego. Nasz skrzydłowy przebiegł z futbolówką kilkanaście metrów po czym świetnie dograł wzdłuż linii bramkowej do będącego na czystej pozycji Dariusza Słupskiego. Słupski dopełnił formalności i strzałem z bliska pokonał golkipera gości - 2:0! Na minutę przed końcem pierwszej połowy Pogoń mogła zdobyć trafienie kontaktowe, gdy niepilnowany w naszym polu karnym odnalazł się Jay Jaskólski. Świetną interwencją popisał się jednak Michał Piernik, który uchronił nas przed utratą gola. Chwilę później arbiter zakończył pierwszą połowę - do przerwy Cuiavia prowadziła z Pogonią Mogilno 2:0.

Pierwszych dziesięć minut drugiej połowy przebiegło bardzo chaotycznie, jednak w 56 minucie meczu mogileński zespół dopiął swego i zdobył trafienie kontaktowe. Po dośrodkowaniu w pole karne nasza defensywa zbyt krótko wybiła piłkę i ta spadła pod nogi niepilnowanego Patryka Perlińskiego, który precyzyjnym strzałem z okolic jedenastego metra zaskoczył Michała Piernika - 2:1. Trzy minuty później Pogoń mogła po raz kolejny zagrozić naszej bramce, gdy po dograniu z lewej strony w dobrej sytuacji znalazł się Wiktor Mrówczyński, który nieczysto trafił w piłkę i ostatecznie posłał ją obok słupka. W 65 minucie spotkania Cuiavia podwyższyła prowadzenie i dzięki temu nieco uspokoiła grę. Długą piłkę z własnej połowy posłał Gocha Tchania, a pojedynek bark w bark z Bartłomiejem Kruszewskim wygrał Dariusz Słupski, który dzięki temu znalazł się na czystej pozycji i w decydującym momencie dograł jeszcze do lepiej ustawionego Patryka Wiśniewskiego. Wiśniewski stał trzy metry od pustej bramki i bez większych problemów zdobył gola dla Biało-Zielonych - 3:1! Kolejne minuty to gra głównie w środku pola, w której żadna z drużyn nie była w stanie wypracować sobie dogodnej sytuacji. W 82 minucie swoją drugą żółtą kartkę w spotkaniu obejrzał Gocha Tchania i końcówkę meczu Cuiavia zmuszona była grać w dziesiątkę. Co ciekawe, oba kartoniki Gruzin ujrzał za celowe spowalnianie gry podczas stałych fragmentów... Jednak gra w osłabieniu w żaden sposób nie zdeprymowała podopiecznych Michała Nadolskiego. W 84 minucie spotkania Wiktor Majchrzak wybijał piłkę spod pola karnego Cuiavii. Ta poszybowała na środek boiska, gdzie zawodnik Pogoni - Dawid Duma starał się ją zagrać do tyłu, w kierunku swojego golkipera. Niestety dla przyjezdnych, podanie okazało się zbyt słabe, a całe zamieszanie czujnie wykorzystał Dariusz Słupski, który ruszył do bezpańskiej piłki, minął bramkarza Pogoni i dosłownie wbiegł z futbolówką do pustej bramki - 4:1! Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry ponownie okazję do zdobycia bramki dla Pogoni miał Wiktor Mrówczyński, który po dośrodkowaniu z rzutu wolnego miał dużo czasu i miejsca, by oddać celny strzał - tak się jednak nie stało, gdyż Mrówczyński uderzył futbolówkę niedokładnie i pomylił się o dobre dwa metry. W 90 minucie meczu goście zdołali jeszcze zdobyć jedno trafienie, gdy bardzo dobrym, technicznym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Nawrocki - piłka poleciała na dalszy słupek naszej bramki i wpadła w samo okienko - 4:2. Na tym jednak emocje tego dnia się zakończyły i Cuiavia po bardzo dobrej grze pokonała Pogoń Mogilno - 4:2.

Następne spotkanie podopieczni Michała Nadolskiego rozegrają 10 listopada o godzinie 13:00 w Gniewkowie, gdzie w spotkaniu derbowym zmierzą się z miejscową Unią.