Logowanie

Aktualności

POKONUJEMY KUJAWIAKA PIĘCIOMA GOLAMI!

• autor: Kamil, 2018-10-06 21:24

Piłkarze Cuiavii Inowrocław wysoko pokonali Kujawiaka Kowal w meczu 10. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej - 6:1. W trakcie całego spotkania Biało-Zieloni stworzyli sobie wiele znakomitych okazji strzeleckich i rezultat końcowy mógł być znacznie wyższy - zabrakło jednak skuteczności. Bramki dla Cuiavii zdobywali: Ariel Jastrzembski (dwie), Patryk Wiśniewski (dwie), Dariusz Słupski oraz Michała Kruszczyńskiego. Dzięki zwycięstwu nad Kujawiakiem podopieczni Michała Nadolskiego awansowali na 7. miejsce w ligowej tabeli, a do lidera tracą obecnie siedem punktów.

CUIAVIA INOWROCŁAW - KUJAWIAK KOWAL 6:1 (2:1)
6:1 - Michał Kruszczyński 90+3'

Skład Cuiavii: Michał Piernik - Mateusz Maciejewski, Oleksandr Lytviak, Wiktor Majchrzak, Michał Marczyński, Gocha Tchania (Dawid Pieszak 65'), Kacper Maciejewski (Cezary Głon 46'), Dawid Jastrzębski (Adrian Maksymowicz 73'), Patryk Wiśniewski, Dariusz Słupski (Michał Kruszczyński 77'), Ariel Jastrzembski

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Od samego początku spotkanie pomiędzy Cuiavią, a Kujawiakiem było niezwykle emocjonujące. Jako pierwsi zaatakowali inowrocławianie - w 5 minucie spotkania. Górną piłkę w pole karne zagrał Dariusz Słupski, a Ariel Jastrzembski będąc w trudnej sytuacji starał się zgrać do wbiegającego na piąty metr Patryka Wiśniewskiego. Niestety, podanie nie było zbyt dokładne przez co Wiśniewski nieczysto uderzył futbolówkę głową i akcja zakończyła się niepowodzeniem. Cztery minuty później błąd w środkowej strefie popełnił Kacper Maciejewski - goście z Kowala przejęli piłkę i ruszyli z szybką kontrą. Jeden z graczy Kujawiaka zagrał prostopadłą piłkę pomiędzy naszych obrońców, a Bartosz Śmigiel zdołał opanować podanie i w sytuacji sam na sam z Michałem Piernikiem uderzył precyzyjnie tuż przy słupku - 0:1. Stracona bramka podrażniła naszych zawodników, którzy momentalnie ruszyli do ataków, by jak najszybciej odrobić straty. W 14. minucie spotkania kapitalną okazję do wyrównania miał Ariel Jastrzembski, który znalazł się niekryty w polu karnym gości w odległości pięciu metrów od bramki. Niestety, nasz zawodnik w świetnej sytuacji trafił wprost w bramkarza Kujawiaka i piłka poszybowała na rzut rożny. Był to jednak jasny sygnał do ataku, który przyniósł efekty cztery minuty później. Po dograniu z prawej strony boiska obrońcy gości zdołali wybić piłkę na 11 metr, gdzie czekał Ariel Jastrzembski, który precyzyjnym strzałem z lewej nogi doprowadził do wyrównania - 1:1. Na tym jednak nasza drużyna nie poprzestała. W 23. minucie dwójkową akcję przeprowadzili dwaj nasi piłkarze: Michał Marczyński oraz Kacper Maciejewski. Ten drugi zdołał minąć defensora gości na skraju pola karnego i dograł wprost do niekrytego Dariusza Słupskiego, który z najbliższej odległości nie dał szans golkiperowi przyjezdnych - 2:1! Mimo prowadzenia, Biało-Zieloni byli nadal stroną dominującą, a kolejne trafienie mogliśmy zdobyć w 32. minucie, gdy po dośrodkowaniu w pole karne dobrą okazję miał Gocha Tchania. Niestety, Gruzin w decydującej fazie akcji pogubił się i nie zdołał oddać strzału na bramkę Kujawiaka. Pod koniec pierwszej połowy Tchania oddał jeszcze  groźny strzał z dystansu, który minął słupek bramki gości. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia prowadziła 2:1.

Druga odsłona spotkania mogła rozpocząć się od kuriozalnego gola dla Biało-Zielonych. W 47 minucie spotkania obrońca gości rozgrywał piłkę przed własnym polem karnym i pod naciskiem Ariela Jastrzembskiego zdecydował się na odegranie w kierunku własnej bramki. W całej tej sytuacji nie dostrzegł jednak, że bramkarz Kujawiaka stał w tym momencie kilka metrów obok światła bramki, a piłka dograna była na tyle mocno, że nikt nie miał prawa jej już dogonić. Na szczęście dla zespołu gości, futbolówka trafiła w słupek i wyszła na rzut rożny. W kolejnych minutach przewaga Cuiavii była bardzo wyraźna - nasza drużyna często dochodziła do sytuacji podbramkowych, jednak seryjnie je marnowała. Najbliżej podwyższenia wyniku był w 59. minucie Ariel Jastrzembski, który po złym zagraniu zawodnika gości, znalazł się "oko w oko" z bramkarzem gości, jednak uderzył minimalnie obok słupka. Na szczęście w 64 minucie inowrocławianom udało się podwyższyć prowadzenie i nieco uspokoić grę. Wówczas Cuiavia szybko przeprowadziła akcję lewą stroną boiska, a dośrodkowanie spadło wprost na głowę Patryka Wiśniewskiego. Nasz zawodnik oddał strzał głową, z którym poradził sobie bramkarz gości, jednak Wiśniewski zdołał dopaść jeszcze do dobitki. Piłka zmierzała do bramki, a przy linii bramkowej próbował jeszcze interweniować obrońca z Kowala, który wybił futbolówkę - arbiter liniowy uznał jednak, że przekroczyła ona linię całym obwodem i trafienie dla naszej drużyny zostało zaliczone - 3:1! W ostatnich dwudziestu minutach spotkania doskonałe okazje do podwyższenia prowadzenia mieli: Dariusz Słupski oraz Ariel Jastrzembski - obaj zawodnicy mieli po jednej sytuacji "sam na sam" i niestety obaj byli nieskuteczni. Na dziewięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry na prawym skrzydle urwał się Patryk Wiśniewski, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gości i dograł wzdłuż linii bramkowej - przy dalszym słupku czekał Ariel Jastrzembski, który spokojnie przyjął piłkę i posłał ją obok interweniującego bramkarza - 4:1! W 87 minucie doskonałą sytuację na zdobycie swojej drugiej bramki mieli przyjezdni z Kowala - jeden z zawodników Kujawiaka został bowiem sfaulowany w polu karnym i arbiter wskazał na "wapno". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Łukasz Grube, jednak jego intencje wyczuł Michał Piernik, który kapitalną interwencją uchronił nas od utraty gola. W doliczonym czasie spotkania podopieczni Michała Nadolskiego zdołali jeszcze dwukrotnie umieścić piłkę w siatce rywali. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Ariel Jastrzembski uwolnił się spod opieki obrońców i, będąc w dobrej sytuacji, odegrał piłkę do nadbiegającego Patryka Wiśniewskiego, który bez problemu trafił do pustej bramki - 5:1! Gdy wydawało się, że takim rezultatem zakończy się te spotkanie, inowrocławianie zaatakowali raz jeszcze - w trzeciej doliczonej minucie. Prawą stroną ruszył Ariel Jastrzembski, który zagrał w pole karne do Michała Kruszczyńskiego, a wprowadzony w 77 minucie zawodnik, pewnym strzałem z okolic 10 metra ustalił wynik meczu - 6:1! Chwilę po tym trafieniu arbiter główny tego spotkania zagwizdał po raz ostatni.

Następne spotkanie Cuiavia Inowrocław rozegra 13 października o godzinie 14:00. Nasz zespół zmierzy się na wyjeździe z BKS-em Bydgoszcz.