Logowanie

Aktualności

WYSOKA WYGRANA Z NOTECIANKĄ DAJE NAM AWANS DO KOLEJNEJ RUNDY

• autor: Kamil, 2018-09-25 21:52

Piłkarze Cuiavii Inowrocław wysoko pokonali w derbowym spotkaniu Noteciankę Pakość - 5:1 i tym samym zapewnili sobie awans do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski! Gole dla Biało-Zielonych zdobywali: Mikołaj Ruta (dwie), Ariel Jastrzembski, Gocha Tchania oraz Michał Marczyński. Rywala w kolejnej fazie Pucharu poznamy dopiero podczas losowania, które odbędzie się po nowym roku.

CUIAVIA INOWROCŁAW - NOTECIANKA PAKOŚĆ 5:1 (2:1)
Jastrzembski 4', Tchania 30', Marczyński 50', Ruta 51' 84' - Skonieczka 28'

Skład Cuiavii: Ciesielski - M.Maciejewski (P.Wiśniewski 73'), Jastrzembski, Lytviak, Marczyński, Pieszak, Majchrzak (Jastrzębski 46'), M.Wiśniewski, Tchania (Słupski 68'), Brzóstowski (Matykiewicz 61'), Ruta

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Spotkanie w ramach III rundy Okręgowego Pucharu Polski zdecydowanie lepiej rozpoczęli podopieczni Michała Nadolskiego. Już w 4. minucie spotkania z lewej strony boiska dośrodkowywał Marcin Wiśniewski, a najwyżej do piłki wyskoczył Ariel Jastrzembski, który celnym strzałem głową wyprowadził Cuiavię na prowadzenie - 1:0! W kolejnych minutach Biało-Zieloni nie zwalniali tempa. Dwanaście minut po pierwszym trafieniu inowrocławian dobrą sytuację miał Mikołaj Ruta, który przeprowadził indywidualną akcję, minął dwóch obrońców gości i wpadł w pole karne - tam jednak został powstrzymany skutecznym wślizgiem przez jednego z zawodników Notecianki. W pewnym momencie obraz gry wyglądał tak, że Cuiavia zamknęła gości na jej własnej połowie - zespół z Pakości bronił się praktycznie całą drużyną, a Biało-Zieloni starali się konstruować kolejne akcje ofensywne. Niestety, w 28. minucie Notecianka przeprowadziła zabójczą kontrę - po wybiciu piłki spod własnego pola karnego przez zawodnika gości, błąd popełniła nasza defensywa i futbolówka ostatecznie spadła pod nogi Marcina Skonieczki, który znalazł się niepilnowany w naszym polu karnym i spokojnie umieścił piłkę w siatce obok interweniującego Jakuba Ciesielskiego - 1:1. Piłkarze z Pakości w ten sposób oddali swój pierwszy strzał w tym meczu na bramkę i od razu doprowadzili do remisu. Na szczęście, Cuiavia szybko zdołała odpowiedzieć. Zaledwie dwie minuty później Dawid Pieszak przeprowadził akcję lewą stroną boiska - nasz skrzydłowy wygrał pojedynek biegowy z obrońcą gości i dośrodkował wprost na nogę Gochy Tchanii, który z bliska ponownie dał prowadzenie Biało-Zielonym - 2:1! W 37. minucie spotkania dobrą okazję do podwyższenia wyniku miał Ariel Jastrzembski, który główkował po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak nieznacznie się pomylił. Chwilę przed końcem pierwszej połowy groźny strzał z dystansu oddał Gocha Tchania, jednak bramkarz gości poradził sobie z tym uderzeniem. Ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał rezultat 2:1.

Drugą połowę w znakomitym stylu rozpoczęła Cuiavia, która szybko podstawiła kropkę nad "i" i praktycznie zapewniła sobie zwycięstwo w spotkaniu. W 50. minucie indywidualną akcję przeprowadził Michał Marczyński, który ściął z piłką ze skrzydła do środka boiska, minął dwóch zawodników gości i wymienił podanie z Mikołajem Rutą, po czym uderzył precyzyjnie z około 20. metra - 3:1! Zaledwie minutę później inowrocławianie kolejny raz zaskoczyli golkipera gości. Lewą stroną przedarł się Dawid Pieszak, który wbiegł w pole karne Notecianki i oddał mocny strzał. Bramkarz poradził sobie z jego uderzeniem, jednak do dobitki dopadł Mikołaj Ruta, który bez problemu umieścił piłkę w siatce - 4:1! W kolejnych minutach spotkania tempo zmalało - Cuiavia miała wynik, który gwarantował jej awans do kolejnej rundy, natomiast Notecianka sporadycznie próbowała zagrozić naszej bramce strzałami z dystansu, z którymi nie miał problemów Jakub Ciesielski. Na sześć minut przed końcem spotkania inowrocławianie przeprowadzili jeszcze jedną akcję - po szybkiej kontrze Patryk Matykiewicz zagrał prostopadłą piłkę do Mikołaja Ruty, który stanął "oko w oko" z bramkarzem gości i pewnym strzałem po ziemi ustalił wynik spotkania - 5:1! Do końca meczu wynik nie uległ już zmianie i Biało-Zieloni zameldowali się w 1/8 Okręgowego Pucharu Polski!

Następne spotkanie podopieczni Michała Nadolskiego rozegrają w niedzielę, 30 września o godzinie 12:00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków, gdzie w ramach 9. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej zmierzą się z Polonią Bydgoszcz.