dzisiaj: 215, wczoraj: 168
ogółem: 2 680 449

POKONUJEMY SPARTĘ BRODNICA!

• autor: Kamil, 2018-06-16 23:31

Piłkarze Cuiavii Inowrocław w bardzo dobrym stylu pożegnali się z inowrocławską publicznością w sezonie 2017/18! Podopieczni Michała Nadolskiego, mimo pewnego utrzymania w IV lidze, wyszli niezwykle zmotywowani na spotkanie z niepokonaną od ośmiu meczów Spartą Brodnica i pokonali rywala - 1:0. Jedyne trafienie meczu zanotował w 50. minucie Ariel Jastrzembski, który skutecznie zamknął dośrodkowanie z rzutu wolnego Dariusza Słupskiego. Po tym spotkaniu Cuiavia nadal plasuje się na 10. miejscu w tabeli, jednak nadal ma szanse na zajęcie wyższej lokaty na koniec sezonu. Warto dodać, że dzięki utrzymaniu się w III lidze Wdy Świecie poznaliśmy już wszystkich tegorocznych spadkowiczów z IV ligi. Są nimi: Naprzód Jabłonowo, Sokół Radomin, Kujawiak Kowal oraz Lider Włocławek.

CUIAVIA INOWROCŁAW - SPARTA BRODNICA 1:0 (0:0)
Jastrzembski 50'

Skład Cuiavii: Piernik - Timm, Majchrzak, Jastrzembski, Protsyshyn, Słupski, Jastrzębski, K.Maciejewski, P.Wiśniewski (Ignatowski 86'), Roszak ((Kruszczyński 65' (M.Wiśniewski 89')), Brzóstowski (Babayan 79')

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Od początku spotkania brodniczanie pokazali, że ich seria ośmiu meczów bez porażki z rzędu nie jest przypadkiem. Goście postawili twarde warunki gry, i mimo że to Cuiavia częściej atakowała, byli dobrze zorganizowani taktycznie. Biało-Zieloni często przedzierali się w pole karne gości prawą stroną boiska, jednak w kluczowych momentach brakowało dokładności. Tak też było w 25. minucie spotkania, gdy po dograniu z prawej strony Arsenii'ego Protsyshyna, bliski oddania strzału z dogodnej pozycji był Patryk Wiśniewski, jednak w ostatniej chwili uprzedził go defensor Sparty. Chwilę później znowu zabrakło centymetrów, by Cuiavia stworzyła sobie okazję podbramkową. Tym razem prostopadle sprzed pola karnego zagrał Sławomir Roszak, jednak Dariusz Słupski nie zdołał uprzedzić interweniującego bramkarza przyjezdnych. Pod koniec pierwszej połowy inicjatywę przejęli brodniczanie. W 37. minucie Sparta ruszyła z kontrą, po tym jak Cuiavia źle rozegrała rzut rożny. Po kilku podaniach Oskar Brzuszczak stanął "oko w oko" z Michałem Piernikiem - na szczęście nasz golkiper popisał się kapitalną interwencją i tym samym uchronił Biało-Zielonych od straty gola. Na dwie minuty przed gwizdkiem oznaczającym koniec pierwszych 45 minut Sparta zaatakowała po raz kolejny. Po dograniu z prawej strony pola karnego, niekryty na siódmym metrze znalazł się Marcin Rupiński, który uderzył minimalnie obok słupka. Do przerwy bramek nie oglądaliśmy i na tablicy wyników widniał remis.

Po rozpoczęciu drugiej połowy Cuiavia zaczęła przeważać i szybko zdołała to udokumentować. W 50. minucie Dariusz Słupski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Sparty - piłka poszybowała w kierunku dalszego słupka bramki, a tam akcję zamykał Ariel Jastrzembski, który z bliska pokonał bramkarza gości - 1;0! W kolejnych minutach Sparta znacznie stonowała w swoich poczynaniach ofensywnych. Jak się później okazało, moment zrywu przyjezdnych pod koniec pierwszej połowy był ich jedynym takim w całym spotkaniu. Z kolei Biało-Zieloni w dalszej części meczu walczyli, by powiększyć swoje prowadzenie. W 66. minucie Michał Kruszczyński wbiegł z piłką w pole karne gości, minął obrońcę i przełożył sobie futbolówkę na lewą nogę. Nasz zawodnik poszukał strzału w dalszy róg bramki Sparty, jednak minimalnie przestrzelił. Kilka minut później w niemalże bliźniaczej sytuacji znalazł się Arsenii Protsyshyn, jednak i tym razem zabrakło dokładności. W 77. minucie Cuiavia zaatakowała po raz kolejny - po dośrodkowaniu z prawej strony boiska niekryty w polu karnym był Dariusz Słupski, który oddał efektowny strzał z pierwszej piłki - na posterunku był jednak bramkarz gości. Do końca spotkania nasz zespół grał pewnie w defensywie i nie pozwolił Sparcie na stworzenie jakiejkolwiek groźniejszej sytuacji, co spowodowało, że wynik meczu nie uległ już zmianie i Cuiavia Inowrocław w przedostatniej kolejce tego sezonu pokonała Spartę Brodnica - 1:0.

Tego dnia doszło do wielu rozstrzygnięć w IV lidze kujawsko-pomorskiej, co spowodowało, że ostatnia kolejka będzie tylko i wyłącznie walką o poprawę miejsca w tabeli dla każdej z drużyn. Ważnym faktem jest to, że w III lidze utrzymała się Wda Świecie, co oznacza, że poznaliśmy już wszystkich spadkowiczów z IV ligi kujawsko-pomorskiej, tzn.: Naprzód Jabłonowo Pomorskie, Sokół Radomin, Kujawiak Kowal oraz Lider Włocławek. Przypomnijmy, że wcześniej awans do III ligi zapewnił sobie bydgoski Chemik.

W ostatniej kolejce sezonu 2017/18 piłkarze Cuiavii Inowrocław zmierzą się na wyjeździe ze zdegradowanym już Kujawiakiem Kowal. Początek spotkania zaplanowany jest na 23 czerwca o godzinie 17:00.