dzisiaj: 380, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 217

CHEMIK ZAKOŃCZYŁ NASZĄ WSPANIAŁĄ SERIĘ

• autor: Kamil, 2018-05-31 22:17

Na dziewięciu wygranych z rzędu zakończyła się niesamowita seria Cuiavii Inowrocław. Tym razem podopieczni Michała Nadolskiego musieli uznać wyższość lidera rozgrywek - Chemika Bydgoszcz. Ostatecznie Biało-Zieloni przegrali na terenie rywala - 2:3. Gole dla naszej drużyny zdobywali: Sławomir Roszak oraz Ariel Jastrzembski. Warto dodać, że w kadrze meczowej na to spotkanie, ze względu na kontuzje, zabrakło dwóch ważnych zawodników Cuiavii - Dariusza Słupskiego oraz Patryka Wiśniewskiego.

CHEMIK BYDGOSZCZ - CUIAVIA INOWROCŁAW 3:2 (1:0)
Raszka 21', Kot 58', Olszewski 74' - Roszak 87', Jastrzembski 90'

Skład Cuiavii: Piernik - Timm, Marczyński, Jastrzembski, Protsyshyn, Babayan (M.Wiśniewski 67'), Majchrzak, K.Maciejewski, Brzóstowski (Burzyński 78'), Jastrzębski (Roszak 73'), Kruszczyński (Ignatowski 56')

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze z Bydgoszczy, którzy często przedzierali się w okolice pola karnego Cuiavii. W 8. minucie spotkania groźny strzał z dystansu oddał Szymon Maziarz, jednak piłka poszybowała minimalnie ponad poprzeczką naszej bramki. Osiem minut później odpowiedziała Cuiavia - po szybkiej akcji niepilnowany na dwudziestym metrze był Michał Kruszczyński, który oddał mocny strzał. Z uderzeniem poradził sobie jednak bramkarz Chemika - Gracjan Fabiszewski. Niestety, w 21. minucie bydgoszczanie dopięli swego i objęli prowadzenie - do piłki dośrodkowanej z rzutu rożnego najwyżej wyskoczył Adrian Raszka, który celną główką zaskoczył Michała Piernika. Mimo prowadzenia, Chemicy nadal atakowali. W 28. minucie po raz kolejny swoją szansę miał Maziarz, jednak trafił zaledwie w słupek. Zaledwie trzy minuty później gospodarze zagrali w pole karne z prawej strony boiska, a Robert Kawałek znalazł się w doskonałej sytuacji, by podwyższyć prowadzenie. Napastnik Chemika, będąc niekrytym na piątym metrze, uderzył w stronę bramki, jednak kapitalnie zachował się Michał Piernik, który świetną interwencją uratował Biało-Zielonych od utraty gola. Chwilę później Piernik po raz kolejny popisał się kapitalną paradą, gdy końcami palców wybronił futbolówkę zmierzającą po uderzeniu w samo okienko bramki. Ostatecznie do przerwy Chemik Bydgoszcz prowadził z Cuiavią 1:0, choć trzeba przyznać, że był to chyba najniższy możliwy wymiar kary dla Biało-Zielonych w pierwszych 45 minutach.

Na początku drugiej połowy Cuiavia zaczęła grać trochę odważniej i częściej przebywała na połowie Chemika. Sygnał do ataku dał w 52. minucie Mateusz Brzóstowski, który z szesnastego metra uderzył w światło bramki bydgoszczan - na posterunku był jednak Fabiszewski. Niestety, zapał Biało-Zielonych już w 58. minucie ostudzili gospodarze. Chemik przejął piłkę w środku pola i ruszył z szybką kontrą, po której na czystej pozycji znalazł się Maciej Kot. Zawodnik gospodarzy minął Piernika i skierował piłkę do pustej bramki. Inowrocławianie starali się zdobyć gola kontaktowego, jednak próby strzałów z dystansu w wykonaniu Protsyshyn'a oraz Brzóstowskiego były niecelne. Skuteczny był z kolei zespół z Bydgoszczy, który w 74. minucie prowadził już trzema bramkami. Z prawej strony boiska dogrywał Szymon Maziarz, a całą akcję zamykał Paweł Olszewski, który technicznym uderzeniem zdobył gola. Gdy wydawało się, że to już koniec emocji w tym spotkaniu, Cuiavia pokazała, że trzeba walczyć do samego końca. W 87. minucie dwójkową akcję przeprowadzili dwaj zawodnicy wprowadzeni na boisko w drugiej połowie - Sławomir Roszak oraz Bartosz Burzyński. Roszak zagrał prostopadle do Burzyńskiego, a ten dośrodkował w pole karne Chemika. Piłka po małym zamieszaniu wróciła pod nogi popularnego "Burzy", który tym razem oddał strzał na bramkę bydgoszczan. Fabiszewski zdołał sparować futbolówkę, jednak do dobitki dopadł Sławomir Roszak, który nie miał problemów, by z kilku metrów zdobyć trafienie dla Cuiavii. Trzy minuty później Roszak ruszył do piłki w polu karnym gospodarzy i zdołał wyprzedzić wychodzącego z bramki Fabiszewskiego, który podczas interwencji złapał naszego napastnika za nogi. Arbiter nie miał innej możliwości i podyktował rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ariel Jastrzembski, jednak jego intencje wyczuł golkiper gospodarzy. Na szczęście Jastrzembski zdołał szybko dobić swoje uderzenie i trafić do siatki. Na tablicy wyników widniał rezultat 2:3. Niestety, po trafieniu naszego obrońcy, do końca spotkania pozostało niewiele i Biało-Zielonym zabrakło czasu, by wyrównać.

Porażka z Chemikiem Bydgoszcz oznacza, że zakończyła się wspaniała seria naszej drużyny, która łącznie wygrała dziewięć spotkań z rzędu.

Następne spotkanie podopieczni Michała Nadolskiego rozegrają w niedzielę, 3 czerwca o godzinie 16:00. Na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków zmierzymy się z Legią Chełmża.