Cuiavia InowrocławKujawianka Izbica Kujawska

Sokół Radomin - Pogoń Mogilno
Unia Janikowo - Wisła Nowe
Start Warlubie - Polonia Bydgoszcz

POGOŃ POKONANA! SIÓDMA WYGRANA Z RZĘDU!

• autor: Kamil, 2018-05-16 00:36

W zaległym spotkaniu 18. kolejki IV ligi kujawsko-pomorskiej Cuiavia Inowrocław pokonała na własnym stadionie Pogoń Mogilno - 1:0. Jedyną bramkę spotkania bezpośrednio z rzutu wolnego zdobył w 62. minucie Dariusz Słupski. Taki rezultat oznacza, że Biało-Zieloni odnieśli już siódme z rzędu zwycięstwo w rozgrywkach ligowych i odnotowali awans na 9. miejsce w tabeli!

CUIAVIA INOWROCŁAW - POGOŃ MOGILNO 1:0 (0:0)
Słupski 62'

Czerwone kartki: Gladysh (83 minuta - za dwie żółte) - Gorgoń (60 minuta - za faul)

Skład Cuiavii: Piernik - Timm, Gladysh, Jastrzembski, Protsyshyn, P.Wiśniewski (Burzyński 81'), Majchrzak (Jastrzębski 71'), K.Maciejewski, Słupski, Kruszczyński, Brzóstowski (Ignatowski 85')

nowa-galeria-6722196.jpg nowa-galeria-6722197.jpg nowa-galeria-6722198.jpg

Środowe spotkanie z mogileńską Pogonią było kolejnym ważnym sprawdzianem dla podopiecznych Michała Nadolskiego. Ewentualna wygrana w tym meczu mogła spowodować wysoki awans w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej.

Od początku spotkanie było bardzo wyrównane i obie drużyny dążyły do objęcia prowadzenia. W 10 minucie goście przeprowadzili groźny kontratak, po którym minimalnie niecelnym strzałem popisał się Wiktor Mrówczyński. Trzy minuty później Cuiavia mogła otworzyć wynik tego meczu, gdy po prostopadłym podaniu Dariusza Słupskiego, do piłki w polu karnym gości dopadł Patryk Wiśniewski. Niestety, uderzenie naszego skrzydłowego zatrzymało się na słupku. W 20. minucie inowrocławianie zaatakowali po raz kolejny - niepilnowany na dwudziestym metrze znalazł się Mateusz Brzóstowski, jednak jego uderzenie z lewej nogi o centymetry minęło słupek bramki Pogoni. Osiem minut później rajd prawą stroną boiska przeprowadził Patryk Wiśniewski, który minął defensora gości, wbiegł w pole karne i zagrał na jedenasty metr do Dariusza Słupskiego. Niestety i tym razem sztuka zdobycia gola nie powiodła się, gdyż bramkarz przyjezdnych wygrał pojedynek z naszym najlepszym strzelcem. Minuty mijały, a gra nadal toczyła się na połowie gości. W 33. minucie futbolówkę z "piątki" kopnął Michał Piernik. Podanie okazało się na tyle mocne, że poszybowało za linię defensywną Pogoni i ostatecznie spadło pod nogi Mateusza Brzóstowskiego, który wbiegł w pole karne i uderzył po raz kolejny tuż obok słupka. Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy Biało-Zieloni zaatakowali po raz kolejny. Prostopadłe podanie w prawym sektorze boiska otrzymał Arsenii Protsyshyn, który urwał się defensywie Pogoni i zagrał z rogu pola karnego wzdłuż bramki. Całość zamykał Dariusz Słupski, jednak i tym razem górą był golkiper z Mogilna. Mimo wyraźnej przewagi, Cuiavia nie zdołała trafić w pierwszych 45. minutach ani razu do siatki gości i ostatecznie na tablicy wyników widniał rezultat 0:0.

W drugiej połowie obraz gry nie zmienił się i Biało-Zieloni nadal mieli przewagę, którą próbowali udokumentować golem. W 49. minucie po raz kolejny Dariusz Słupski wygrał pojedynek z obrońcą gości, jednak tym razem, z linii pola karnego, uderzył wysoko nad poprzeczką. Kilka minut później szczęścia spróbował Michał Kruszczyński, który znalazł trochę miejsca w rogu pola karnego - ponownie zabrakło celności i futbolówka minęła bramkę przyjezdnych. Kluczowe chwile spotkania miały jednak dopiero nastąpić. W 60 minucie błąd popełnił defensor Pogoni - Tomasz Gorgoń, który źle obliczył tor lotu piłki i pozwolił, by ta go minęła. Na taką okazję czekał Mateusz Brzóstowski, który dopadł do futbolówki i, będąc przed polem karnym, stanął "oko w oko" z bramkarzem gości. Próbujący naprawić swój błąd Gorgoń, podczas próby odbioru zamiast w piłkę trafił w nogi Brzóstowskiego i decyzja mogła być tylko jedna - odgwizdany faul taktyczny, a to oznaczało bezpośrednią czerwoną kartkę dla zawodnika gości. Resztę spotkania Pogoń zmuszona była grać w 10. Na tym jednak nie zakończyła się ta akcja. Po tym przewinieniu Cuiavia miała rzut wolny, a wykonawcą był Dariusz Słupski. Najlepszy strzelec inowrocławian w tym sezonie uderzył tuż nad murem i piłka wpadła do siatki obok bezradnie interweniującego golkipera Pogoni - było 1:0 dla Cuiavii! W kolejnych minutach, grająca w osłabieniu Pogoń, odsłoniła się i postawiła wszystko na jedną kartę, przechodząc do ofensywy. Mimo wszystko goście nie byli tego dnia w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną defensywę Cuiavii i z reguły ich akcje nie kończyły się nawet strzałami na bramkę Michała Piernika. Kolejnym ważnym momentem spotkania była decyzja arbitra z 83. minuty, gdy wydawało się, że Andrey Gladysh popisał się czystym wślizgiem i skutecznie odebrał piłkę zawodnikowi z Mogilna. Sędzia główny uznał jednak inaczej i pokazał naszemu zawodnikowi drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. I takim oto sposobem na niecałe siedem minut przed końcem meczu siły na boisku się wyrównały. Pod koniec meczu inowrocławianie mogli jeszcze podwyższyć prowadzenie, jednak dogodnych sytuacji nie wykorzystał zarówno Mateusz Brzóstowski, jak i Michał Kruszczyński. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia Inowrocław pokonała 4. zespół ligi - Pogoń Mogilno, 1:0!

Dzięki zwycięstwu z Pogonią, inowrocławianie nadal kontynuują swoją świetną passę wygranych spotkań z rzędu, która obecnie wynosi siedem meczów. Ponadto nasza drużyna jest już niepokonana od ośmiu kolejek.

Najważniejszą informacją tego dnia jest jednak fakt, że Biało-Zieloni awansowali na 9. miejsce w ligowej tabeli, wyprzedzając przy tym takie drużyny, jak: Legia Chełmża, Lider Włocławek, Unia Janikowo, czy też Orlęta Aleksandrów Kujawski!

Następne spotkanie podopieczni Michała Nadolskiego rozegrają 19. maja o godzinie 16:00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków. Rywalem naszej drużyny będzie wicelider rozgrywek - Kujawianka Izbica Kujawska.

Cuiavia - Kujawianka Izbica