Logowanie

Aktualności

WYSOKA WYGRANA W JABŁONOWIE! PASSA TRWA!

• autor: Kamil, 2018-05-12 22:47

Kapitalna passa Cuiavii Inowrocław trwa nadal - wygrywamy po raz szósty z rzędu i tym samym jesteśmy już niepokonani od siedmiu kolejek! Tym razem podopieczni Michała Nadolskiego rozgromili na wyjeździe Naprzód Jabłonowo Pomorskie - 7:1! Po raz kolejny świetną dyspozycją strzelecką wykazał się Dariusz Słupski, który zdobył hattricka. Dwa trafienia dołożył Michał Kruszczyński, a po jednym: Wiktor Majchrzak i Arsenii Protsyshyn. Dzięki tej wygranej Biało-Zieloni awansowali na 13. miejsce w ligowej tabeli.

NAPRZÓD JABŁONOWO - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:7 (0:3)
Kozłowski 87' - Słupski 14' 43'(k.) 84', Protsyshyn 29', Kruszczyński 46' 68', Majchrzak 65'

Skład Cuiavii: Piernik - Timm, Gladysh (Marczyński 71'), Jastrzembski, Protsyshyn, P.Wiśniewski (Babayan 73'), Majchrzak, K.Maciejewski (Burzyński 68'), Słupski, Kruszczyński, Brzóstowski (Roszak 76')

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

W sobotnie popołudnie, 12 maja, piłkarze Cuiavii Inowrocław udali się do Jabłonowa Pomorskiego, by zmierzyć się z ostatnią drużyną IV ligi kujawsko-pomorskiej - Naprzodem. Biało-Zieloni udali się do rywala, by przedłużyć swoją świetną passę wygranych spotkań z rzędu. Ponadto nasza drużyna chciała zrehabilitować się za remis z rundy jesiennej, gdy przed własną publicznością zremisowaliśmy z Naprzodem - 2:2.

Od początku spotkania Cuiavia osiągnęła przewagę i zaczęła groźnie atakować. Już w 5 minucie po prostopadłym podaniu Patryka Wiśniewskiego, piłkę w polu karnym opanował Mateusz Brzóstowski, który zauważył dobrze ustawionego Dariusza Słupskiego. Nasz najlepszy strzelec stanął w doskonałej okazji, jednak przegrał pojedynek z golkiperem gospodarzy. Zaledwie trzy minuty później to Naprzód mógł otworzyć wynik spotkania, gdy po dośrodkowaniu z prawej strony boiska niekryty w naszym polu karnym znalazł się Arkadiusz Kozłowski. Na szczęście jego strzał minął słupek bramki Michała Piernika. W 14. minucie spotkania podopieczni Michała Nadolskiego objęli prowadzenie - rajd prawą stroną boiska przeprowadził Patryk Wiśniewski, który dośrodkował w pole karne, a tam wbiegał Dariusz Słupski, który strzałem z najbliższej odległości wyprowadził nasz zespól na prowadzenie. Mimo prowadzenia napór inowrocławian nie ustawał. W 21 minucie groźny strzał z dystansu oddał Michał Kruszczyński, jednak na posterunku był tym razem bramkarz gospodarzy. Osiem minut później Cuiavia ruszyła z szybką kontrą, a prostopadłą piłkę z środka pola otrzymał Patryk Wiśniewski, który wystawił piłkę do podłączającego się Arsenii'ego Protsyshyn'a. Popularny "Arsen" nie miał problemów, by wpakować ją do pustej bramki - było 2:0! W 35 minucie spotkania groźny strzał z trudnej pozycji oddał Patryk Wiśniewski, jednak minimalnie przestrzelił. Biało-Zielonym udała się jednak sztuka zdobycia jeszcze jednego gola przed końcem pierwszej połowy. W 43. minucie do prostopadłego podania ruszył Mateusz Brzóstowski, który uprzedził wychodzącego bramkarza gości i przy próbie mijania został powalony na ziemię. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - rzut karny! Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Dariusz Słupski, który pewnie podwyższył prowadzenie Cuiavii. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia Inowrocław prowadziła w Jabłonowie Pomorskim - 3:0.

Drugie 45 minut w świetnym stylu rozpoczął nasz zespół. W 49 minucie piłkę z głębi pola zagrał Mateusz Brzóstowski, a Michał Kruszczyński wygrał pojedynek biegowy z obrońcą, po czym minął wychodzącego bramkarza i strzałem do pustej bramki podwyższył nasze prowadzenie. Obraz gry niewiele różnił się od tego, co widzieliśmy w pierwszej połowie - Cuiavia dominowała na boisku i była drużyną wyraźnie lepszą. W 56. minucie mogło być już 5:0, gdy na strzał z rzutu wolnego zdecydował się Dariusz Słupski. Piłka po jego uderzeniu wpadła w samo okienko bramki, jednak arbiter liniowy uznał, że w tej sytuacji będący na spalonym Ariel Jastrzembski utrudniał bramkarzowi Naprzodu interwencję i podniósł chorągiewkę. Jednak co się odwlecze, to nie uciecze. Zaledwie dziewięć minut później Biało-Zieloni wykonywali rzut rożny, po którym najwyżej do piłki wyskoczył Wiktor Majchrzak, który pewnym strzałem zdobył piątego gola Cuiavii w tym meczu. Jako ciekawostkę możemy dodać, że Wiktor zdobył w tym sezonie swojego drugiego gola - a pierwsze trafienie zanotował w rundzie jesiennej przeciwko... Naprzodowi Jabłonowo Pomorskie. I to także po rzucie rożnym! Po tej bramce nie minęły pełne trzy minuty, a Cuiavia prowadziła już 6:0. Tym razem dwójkową akcję przeprowadził duet Brzóstowski - Słupski. Ten drugi przedarł się przez obronę gości i wystawił piłkę Michałowi Kruszczyńskiemu, który dopełnił formalności i trafił do siatki. W 80. minucie gospodarze pokusili się nawet o strzał z dystansu, po którym pewnie interweniował Michał Piernik. Na sześciu bramkach nie zakończyło się jednak strzelanie Biało-Zielonych w tym meczu, gdyż na sześć minut przed końcem spotkania Dariusz Słupski zdołał skompletować hattricka. W środku pola odnalazł się Sławomir Roszak, który dograł do Bartosza Burzyńskiego. Ten zauważył wybiegającego na czystą pozycję "Słupka", a nasz najlepszy strzelec nie miał problemów, by pokonać bramkarza i zdobyć tym samym swoje 16. trafienie w obecnym sezonie IV ligi kujawsko-pomorskiej. Warto dodać, że Słupski jest obecnie na czwartym miejscu w klasyfikacji strzelców. Pod koniec spotkania Naprzód przeprowadził jeden z nielicznych ataków, który na dodatek zakończył się trafieniem honorowym. W 87. minucie z dystansu uderzył Arkadiusz Kozłowski, a piłka przypadkowo odbiła się od jednego z naszych zawodników, czym kompletnie zaskoczyła Michała Piernika i wpadła do siatki. Ta bramka zakończyła festiwal strzelecki w Jabłonowie Pomorskim i ostatecznie Cuiavia wygrała z miejscowym Naprzodem - 7:1.

Dzięki tej wygranej Biało-Zieloni odnotowali swoje szóste zwycięstwo z rzędu, a także siódmy mecz bez porażki pod rząd. Następne spotkanie Cuiavia rozegra 16. maja o godzinie 18:00 na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków, gdzie zmierzy się z Pogonią Mogilno. Przypomnijmy, iż będzie to mecz zaległy z 18. kolejki IV ligi.