dzisiaj: 20, wczoraj: 500
ogółem: 2 689 449

KOLEJNA PORAŻKA...

• autor: Kamil, 2018-03-31 20:17

Cuiavia Inowrocław po raz kolejny musiała uznać wyższość ligowego rywala. Tym razem, mimo optycznej przewagi i większej liczby szans na zdobycie gola przez Biało-Zielonych, trzy punkty zgarnęła Polonia Bydgoszcz, wygrywając 0:2. Bramki dla przyjezdnych były autorstwa: w 76 minucie Łukasza Nowaka i w 81 minucie Adama Kardasza. Po tej porażce Cuiavia spadła na 17.miejsce w ligowej tabeli.

CUIAVIA INOWROCŁAW - POLONIA BYDGOSZCZ 0:2 (0:0)
Nowak 76', Kardasz 81'

Skład Cuiavii: Piernik - Timm, Gladysh, Majchrzak, Protsyshyn, P.Wiśniewski, K.Maciejewski, Maksymowicz, Brzóstowski (Mielcarek 52'), Roszak (Nowakowski 79'), Jastrzembski

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Spory ból głowy miał przed dzisiejszym meczem trener Cuiavii - Michał Nadolski. Lista zawodników pauzujących z powodu kontuzji była bardzo długa: Dariusz Słupski, Jakub Ciesielski, David Babayan, Dawid Jastrzębski, Oskar Ignatowski, Michał Kruszczyński, Mikołaj Błaszczyk, Michał Marczyński, czy też Michał Sakwiński.

Mimo gry przeciwko wysoko notowanemu rywalowi, Cuiavia od pierwszego gwizdka narzuciła swój styl gry i tym samym zepchnęła Polonię do defensywy. Niestety, w końcowych fragmentach akcji brakowało precyzji i większość prób kończyła się fiaskiem. W 22 minucie inowrocławianie byli bliscy objęcia prowadzenia - do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Ariel Jastrzembski, jednak jego strzał głową o centymetry minął bramkę gości. Chwilę później zaatakowała Polonia i oddała swój pierwszy, a zarazem ostatni groźny strzał w pierwszej połowie. Z prawej strony pola karnego uderzał Łukasz Nowak, a do piłki sparowanej przez Michała Piernika dopadł Patryk Podolski i z pięciu metrów uderzył nad poprzeczką. W 38 minucie ponownie przed szansą stanęła Cuiavia - po podaniu Ariela Jastrzembskiego w dobrej sytuacji znalazł się Sławomir Roszak, jednak jego strzał w dobrym stylu obronił Szymon Kmiecik. Do przerwy gole nie padły i na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

Druga odsłona meczu była bardzo podobna do pierwszej połowy. Cuiavia przeważała i często przedzierała się w pole karne bydgoszczan, jednak kluczowe podania nie znajdowały adresatów. W 65 minucie dobrą okazję na otwarcie wyniku miał Norbert Mielcarek, jednak jego uderzenie z rogu pola karnego nieznacznie minęło bramkę. Trzy minuty później dobrym strzałem z rzutu wolnego popisał się jeden z zawodników Polonii, jednak na posterunku był Michał Piernik. Niestety, mimo przewagi optycznej Biało-Zielonych, to goście w 76 minucie zdobyli bramkę. Po stracie futbolówki przez naszą drużynę, jeszcze na połowie Polonii, goście ruszyli z szybką kontrą, po której do piłki dopadł Łukasz Nowak, który zdecydował się na skuteczne przelobowanie Michała Piernika - było 0:1. Zaledwie 5 minut później bydgoszczanie mogli cieszyć się już z dwubramkowego prowadzenia. Świetną akcją indywidualną popisał się Adam Kardasz, który przebiegł kilka metrów w okolicy pola karnego i ostatecznie popisał się precyzyjnym uderzeniem w samo okienko bramki strzeżonej przez Michała Piernika. W doliczonym czasie gry Cuiavia miała szansę na zdobycie gola honorowego, gdy po faulu w polu karnym na Norbercie Mielcarku, arbiter główny podyktował jedenastkę. Niestety, intencje Ariela Jastrzembskiego wyczuł Szymon Kmiecik i ostatecznie mecz zakończył się wygraną Polonii - 0:2.

Następny mecz piłkarze Cuiavii rozegrają w środę, 4 kwietnia o godzinie 17:00 w Inowrocławiu, gdy w ramach 1/8 Okręgowego Pucharu Polski zmierzą się z III-ligową Unią Solec Kujawski.