Logowanie

Aktualności

LEPSI OD ZAWISZY!

• autor: Kamil, 2018-02-21 22:57

Piłkarze Cuiavii Inowrocław po raz kolejny okazali się lepsi od Zawiszy Bydgoszcz. Tym razem nasz zespół pokonał lidera A-klasy - 3:1. Strzelanie rozpoczął w 31 minucie zawodnik testowany, a kolejne trafienie dołożyli: w 62 minucie Piotr Timm i trzy minuty później Oskar Ignatowski. Honorowe trafienie dla gości było autorstwa Adama Wiśniewskiego na 18 minut przed końcowym gwizdkiem.

CUIAVIA INOWROCŁAW - ZAWISZA BYDGOSZCZ 3:1 (1:0)
Zawodnik Testowany4 31', Timm 62', Ignatowski 65' - Wiśniewski 72'

Skład Cuiavii (1 połowa): Ciesielski - Timm, Zawodnik Testowany1, Zawodnik Testowany2, Protsyshyn, Babayan, K.Maciejewski, Majchrzak, Brzóstowski, Zawodnik Testowany3, Zawodnik Testowany4

Skład Cuiavii (2 połowa): Zawodnik Testowany5 - M.Maciejewski, Marczyński, Błaszczyk (Timm 52'), Mielcarek, Zawodnik Testowany4, Roszak, K.Maciejewski (Majchrzak 68'), Kruszczyński, Ignatowski, Zawodnik Testowany6

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Od początku meczu kontrolnego Zawisza Bydgoszcz pokazał, że mimo różnicy dwóch klas rozgrywkowych, nie zamierza cofać się do defensywy. Przyjezdni równo z pierwszym gwizdkiem przeszli do gry wysokim pressingiem, co zmusiło Cuiavię do wycofania się i wpuszczenia rywala na własną połowę. Mimo wszystko z ataków gości nie wynikało nic poważnego, gdyż rewelacyjnie tego dnia dysponowana była nasza linia obronna. Po pierwszym kwadransie do głosu doszli Biało-Zieloni. Jako pierwszy swoją sytuację miał w 15 minucie Mateusz Brzóstowski, jednak jego strzał z prawej strony pola karnego nieznacznie minął dalszy słupek bramki. Przewaga Cuiavii nie malała, co znalazło odzwierciedlenie po 30 minutach gry. Wówczas nasz zespół ruszył z groźną akcją prawą stroną boiska, a po dośrodkowaniu najlepiej w polu karnym odnalazł się zawodnik testowany4, który celną główką otworzył wynik spotkania. Kilka minut później nasz zespół mógł podwyższyć stan rywalizacji, jednak zawodnik testowany3, wychodząc sam na sam z golkiperem gości, przegrał pojedynek i jego strzał został wybroniony. Pod koniec pierwszy 45 minut po raz kolejny na listę strzelców mógł wpisać się zawodnik testowany4, jednak tym razem jego strzał minął nieznacznie słupek bramki. Do przerwy Cuiavia prowadziła z Zawiszą Bydgoszcz - 1:0.

W drugiej połowie na murawie zaprezentowała się kolejna grupa zawodników, która szybko udowodniła, że też potrafi zdobywać gole. W 62 minucie Biało-Zieloni wykonywali rzut rożny - po dograniu na 5 metr Piotr Timm uprzedził interweniującego bramkarza i wpakował piłkę do siatki przyjezdnych - było już 2:0! Jednak prawdziwą ozdobą spotkania była akcja z 65 minuty. Wówczas piłkę pod naszym polem karnym stracili zawodnicy Zawiszy - do kontry niemal spod własnej "szesnastki" ruszył Oskar Ignatowski, który efektownie ograł zawodnika gości i podał prostopadłą piłkę do zawodnika testowanego6. Ten przebiegł kilkanaście metrów na skrzydle i zagrał płaską piłkę w pole karne - tam nadbiegał właśnie Ignatowski, który płaskim strzałem z pierwszej piłki nie dał szans golkiperowi rywali. Trzeba przyznać, że ten kontratak naszego zespołu był najwyższej jakości. Goście z Bydgoszczy zdołali zdobyć jedno, honorowe trafienie - w 72 minucie. Piłkę z rzutu wolnego uderzył Adam Wiśniewski, a rykoszet od muru na tyle zmylił testowanego przez Cuiavię bramkarza, że futbolówka minęła go i wpadła do siatki. Pod koniec spotkania Zawisza był bliski zdobycia gola kontaktowego, jednak strzał jednego z zawodników zespołu trafił tylko w poprzeczkę. Ostatecznie Cuiavia Inowrocław okazała się lepsza od bydgoskiego Zawiszy, wygrywając 3:1.

Następny mecz kontrolny podopieczni Michała Nadolskiego rozegrają w sobotę, 24 lutego, o godzinie 14:00. Na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu zmierzymy się z występującą w lidze okręgowej Szubinianką Szubin.