dzisiaj: 575, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 412

NOTEĆ ŁABISZYN POKONANA

• autor: Kamil, 2018-02-10 21:11

Cuiavia Inowrocław pokonała w meczu towarzyskim występującą w lidze okręgowej Noteć Łabiszyn - 4:2. Wynik tak naprawdę nie odzwierciedla tego, co widzieliśmy na boisku, gdyż obie bramki dla naszego rywala sprezentowaliśmy my sami i równie dobrze, gdyby nie pomyłki w defensywie, mogliśmy zakończyć ten mecz "na zero z tyłu". Trafienia dla Biało-Zielonych zanotowali: zawodnik testowany (dwa), Kacper Maciejewski i David Babayan.

CUIAVIA INOWROCŁAW - NOTEĆ ŁABISZYN 4:2 (1:1)
Babayan 6', K.Maciejewski 65', Zawodnik Testowany3  77' 81' - Goście 4' 71'

Skład Cuiavii (1 połowa): Zawodnik Testowany1 - Timm, Zawodnik Testowany2, Marczyński, Protsyshyn, Babayan, Jastrzębski, Majchrzak, Ignatowski, Brzóstowski, Słupski

Skład Cuiavii (2 połowa): Zawodnik Testowany1 (Ciesielski 60') - M.Maciejewski, Zawodnik Testowany2, Błaszczyk, Timm (Protsyshyn 66'), P.Wiśniewski, Majchrzak (Słupski 66'), K.Maciejewski, Mielcarek, Zawodnik Testowany3, Roszak

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Od początku spotkanie z Notecią Łabiszyn obfitowało w wiele ofensywnych akcji. Niestety, pierwszą skuteczną przeprowadzili przyjezdni. Chociaż sposób, w jaki zdobyli oni gola ciężko nazwać "akcją". Nasza defensywa pod naciskiem wysoko ustawionych zawodników Noteci odegrała piłkę do bramkarza, a ten popełnił błąd i przy wybiciu trafił w zawodnika z Łabiszyna. Po tym zagraniu piłka wtoczyła się do bramki i było 0:1. Na szczęście nasz zespół szybko się ocknął i już w 6 minucie doprowadził do wyrównania. Prawą stroną ruszył Arsenii Protsyshyn. Nasz prawy obrońca znalazł się na wysokości pola karnego i posłał dośrodkowanie, które efektownym "szczupakiem" zamknął David Babayan. Po kwadransie gry znowu przypomnieli o sobie goście, którzy próbowali zaskoczyć Zawodnika Testowanego1 strzałem z dystansu - ten był jednak na posterunku. W 32 minucie groźny strzał z dystansu oddał Piotr Timm, jednak okazał się on minimalnie niecelny. Mimo dobrej i dynamicznej gry więcej goli w tej odsłonie meczu nie padło i do przerwy na tablicy wyników widniał remis - 1:1.

W drugiej połowie przewagę uzyskał nasz zespół, który miał przewagę w środku pola. Niestety, nic z niej nie wynikało. Na skuteczną akcję musieliśmy czekać do 65 minuty. Wtedy z prawej strony boiska dośrodkował Patryk Wiśniewski, a niedokładne wybicie obrońców gości wykorzystał Kacper Maciejewski, który popisał się kapitalnym strzałem z 16 metrów w samo okienko bramki Noteci. Tym samym Kacper okrasił trafieniem dzień dla siebie szczególny - urodziny! Niestety, na dwadzieścia minut przed końcem inicjatywę przejęli zawodnicy Noteci. W 70 minucie przyjezdni wyszli z groźną kontrą - po prostopadłym podaniu zawodnik Noteci wyszedł "sam na sam" z Ciesielskim - górą na szczęście okazał się nasz bramkarz. Jednak chwilę później, w niemal bliźniaczej akcji zawodnicy z Łabiszyna nie popełnili kolejnego błędu i pokonali naszego golkipera, doprowadzając tym samym do wyrównania. Zaledwie sześć minut później Biało-Zieloni ponownie objęli prowadzenie. Sławomir Roszak dostrzegł wybiegającego na wolną pozycję Zawodnika Testowanego3 i posłał w jego kierunku prostopadłe podanie. Testowany piłkarz wyszedł na czystą pozycję, wyminął bramkarza gości i bez problemu trafił do pustej bramki. Chwilę później Cuiavia świętowała już swoje czwarte trafienie. Ponownie w głównych rolach wystąpili Sławomir Roszak i Zawodnik Testowany3. Ten pierwszy oddał strzał w polu karnym, który sparował golkiper gości, a drugi dobiegł do dobitki i wpakował piłkę do siatki. W 88 minucie spotkania wynik mógł ustalić Dariusz Słupski, jednak jego strzał trafił tylko w poprzeczkę. Ostatecznie spotkanie zakończyło się wygraną naszego zespołu - 4:2.

W przyszłą sobotę, 17 lutego, Cuiavia zagra mecz kontrolny z Pogonią Łobżenica, występującą na co dzień w IV lidze wielkopolskiej. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu o godzinie 14:00.