dzisiaj: 83, wczoraj: 936
ogółem: 2 691 722

AWANS DO 1/8 OKRĘGOWEGO PUCHARU POLSKI

• autor: Kamil, 2017-09-20 22:26

Piłkarze Cuiavii Inowrocław awansowali do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski. Biało-Zieloni w ramach III rundy OPP pewnie pokonali Gopło Kruszwica - 2:0. Bramki dla naszego zespołu zdobywali: Patryk Wiśniewski w 38 minucie i Mateusz Brzóstowski w 77 minucie. Zwycięstwo naszej drużyny mogło być okazalsze, jednak w 25 minucie rzutu karnego nie wykorzystał Dariusz Słupski. Warto zaznaczyć, że spotkanie w Kruszwicy było szansą dla młodych zawodników Cuiavii - w wyjściowej jedenastce wybiegło bowiem aż ośmiu młodzieżowców.

GOPŁO KRUSZWICA - CUIAVIA INOWROCŁAW 0:2 (0:1)
P. Wiśniewski 38', Brzóstowski 77'

Skład Cuiavii: Ciesielski - M.Maciejewski, Marczyński, Błaszczyk, K.Maciejewski, P.Wiśniewski (Mielcarek 62'), Majchrzak, Barczewski (M.Wiśniewski 74'), Brzóstowski (Ignatowski 81'), Kruszczyński, Słupski (Maniewski 46')

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

W środowe popołudnie piłkarze Cuiavii Inowrocław udali się do Kruszwicy, by powalczyć o awans do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski. Rywalem naszego zespołu było miejscowe Gopło, występujące na co dzień w lidze okręgowej. Tak jak w poprzednich rundach, tak i teraz szansę gry otrzymali w znacznym stopniu młodzi zawodnicy (aż ośmiu młodzieżowców w wyjściowej jedenastce). Wolne w tym dniu od trenera Michała Nadolskiego otrzymali: Sebastian Hulisz, Marcin Piesik, Bartłomiej Kruszewski, Mateusz Kucharski, Dawid Jastrzębski, Łukasz Rybczyński i Piotr Timm.

Od początku spotkania przewagę osiągnęli inowrocławianie, którzy spokojniej rozgrywali piłkę. Gopło grało defensywnie i czekało na przeprowadzenie kontrataku. W 16 minucie spotkania dobrym zagraniem w pole karne popisał się Mateusz Brzóstowski. Do piłki dopadł Dariusz Słupski, jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy - Michał Piernik. W 25 minucie spotkania Słupski ruszył do prostopadłego podania i w sytuacji "sam na sam" został powalony na ziemię przez bramkarza Gopła. Decyzja arbitra mogła być tylko jedna - rzut karny. Do futbolówki ustawionej "na wapnie" podszedł sam poszkodowany i... uderzył nad poprzeczką. Niestety, na tablicy wyników widniał nadal rezultat 0:0. Chwilę później swojej szansy spróbowali gospodarze, jednak strzał z dystansu jednego z graczy Gopła z dużym spokojem wybronił Jakub Ciesielski. Biało-Zieloni mieli wyraźną przewagę, jednak przez długi czas nie byli w stanie tego udokumentować trafieniem. To zmieniło się jednak w 38 minucie spotkania. Piłkę w środku pola przyjął Wiktor Majchrzak, który zdecydował się na indywidualny rajd. Nasz pomocnik dobiegł aż do linii szesnastego metra, mijając przy tym czterech zawodników Gopła, po czym podał do będącego na czystej pozycji Patryka Wiśniewskiego. Skrzydłowy Cuiavii stanął "oko w oko" z Michałem Piernikiem i pewnym strzałem dał prowadzenie naszej drużynie. I w taki sposób zakończyła się pierwsza połowa spotkania, po której Cuiavia prowadziła z Gopłem Kruszwica - 1:0.

Drugie 45 minut lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy byli zdeterminowani, by doprowadzić do wyrównania. Mimo tego, że spędzali oni dużo czasu na naszej połowie, to oddawali jednak mało strzałów na bramkę Ciesielskiego. W 65 minucie inowrocławianie przeprowadzili groźną kontrę prawą stroną - w polu karnym Gopła odnalazł się Mateusz Brzóstowski, który piętką podał do Wiktora Majchrzaka. Niestety, będący w dogodnej sytuacji Wiktor uderzył nad poprzeczką. Kilka minut później swoją szansę mieli gospodarze, jednak z rzutu wolnego nieznacznie pomylił się Rafał Redmann. W 77 minucie nasz zespół postawił kropkę nad i - indywidualną akcję przeprowadził wówczas Mateusz Brzóstowski, który ograł dwóch obrońców gości i będąc na czystej pozycji uderzył precyzyjnie w dalszy róg bramki strzeżonej przez Piernika. Futbolówka zatrzymała się dopiero w siatce kruszwiczan. Na pięć minut przed końcem groźny strzał z dystansu oddał Michał Kruszczyński, jednak na posterunku był w tej sytuacji Michał Piernik. Na minutę przed końcem Gopło było bardzo blisko, by zdobyć bramkę kontaktową - po dośrodkowaniu z prawej strony zawodnik gospodarzy znalazł się niekryty w polu karnym i oddał mocny strzał, który w fenomenalny sposób obronił dobrze dysponowany tego dnia Jakub Ciesielski. Ostatecznie Cuiavia pokonała Gopło Kruszwica 2:0 i awansowała do 1/8 Okręgowego Pucharu Polski.

Następne spotkanie nasz zespół rozegra 23 września w Inowrocławiu, gdzie o godzinie 13:00 zmierzy się z beniaminkiem IV ligi kujawsko-pomorskiej - Liderem Włocławek.