dzisiaj: 46, wczoraj: 603
ogółem: 2 680 883

WYGRYWAMY Z ZAWISZĄ BYDGOSZCZ

• autor: Kamil, 2017-07-23 00:11

Piłkarze Cuiavii Inowrocław odnieśli pierwsze sparingowe zwycięstwo w letnim okresie przygotowawczym. W wyjazdowym spotkaniu podopieczni trenera Michała Nadolskiego okazali się lepsi od Zawiszy Bydgoszcz, pokonując rywala w stosunku 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył dla Biało-Zielonych Bartłomiej Kruszewski. W meczu z Zawiszą w barwach naszego zespołu okazję do zaprezentowania się mieli zawodnicy, którzy byli jak dotąd testowani: Dawid Jastrzębski (ostatnio Piast Złotniki Kujawskie), Michał Kruszczyński (ostatnio Unia Solec Kujawski), Patryk Jurkiewicz (ostatnio Unia Janikowo) oraz Adrian Balwierz (ostatnio SMS Włocławek). Wszyscy wyżej wymienieni piłkarze wyrazili chęć, by reprezentować w przyszłym sezonie barwy Cuiavii i niebawem powinni dołączyć do kadry pierwszej drużyny.

ZAWISZA BYDGOSZCZ - CUIAVIA INOWROCŁAW 0:1 (0:1)
Kruszewski 6'

Skład Cuiavii (1 połowa): Ciesielski - Timm, Kucharski, Błaszczyk, Jurkiewicz, P.Wiśniewski, zawodnik testowany, Jastrzębski, Kruszewski, Słupski, Kruszczyński

Skład Cuiavii (2 połowa): Balwierz - Timm (Zagórski 81'), Kucharski (Błaszczyk 67'), K.Maciejewski, Jurkiewicz (Kruszewski 67'), zawodnik testowany (Wegner 75'), Majchrzak, Rybczyński, M.Wiśniewski, Brzóstowski, Kruszczyński

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Dzisiejszego popołudnia piłkarze Cuiavii Inowrocław udali się do Potulic, by towarzysko zmierzyć się z występującym w A-klasie Zawiszą Bydgoszcz. Sobotnie spotkanie było okazją do zaprezentowania się zawodników, którzy jeszcze przed pierwszą kolejką powinni zostać graczami Biało-Zielonych. Mowa tutaj o Dawidzie Jastrzębskim, Adrianie Balwierzu, Patryku Jurkiewiczu oraz Michale Kruszczyńskim. Kibice w szczególności mogą pamiętać ostatnią dwójkę - popularny "Jura" reprezentował Cuiavię w sezonie 2014/2015, natomiast "Krucha" dołączył do drużyny sezon później, strzelając, jak się później okazało, aż 18 bramek w Biało-Zielonych barwach.

Mecz z bydgoskim Zawiszą bardzo dobrze rozpoczęli nasi piłkarze, którzy szybko narzucili swój styl gry, spychając tym samym gospodarzy od samego początku do defensywy. W pierwszych pięciu minutach w polu karnym Zawiszy swojej szansy szukali Dariusz Słupski i Michał Kruszczyński, jednak nie wynikło z tego żadne poważniejsze zagrożenie. Te nastąpiło jednak w 6 minucie spotkania. Błąd popełnił wówczas bramkarz bydgoskiego klubu, który nie zrozumiał się z obrońcą i tak niefortunnie podał do niego piłkę, że ta trafiła pod nogi Bartłomieja Kruszewskiego. Nasz zawodnik zachował w tej nietypowej sytuacji zimną krew i spokojnym strzałem po ziemi wyprowadził Cuiavię na prowadzenie. Gdy na tablicy wyników widniał rezultat 1:0 dla Biało-Zielonych, gra wyrównała się. Zawisza odsłonił się i zacząć grać coraz ofensywniej. Mimo wszystko w poczynaniach gospodarzy panowała duża niedokładność, co owocowało z reguły nieudanymi strzałami z dystansu. Poważne ostrzeżenie dla naszej drużyny nastąpiło w 30 minucie spotkania, gdy w po szybkiej kontrze gospodarzy w polu karnym odnalazł się Wojciech Ruczyński, który minął naszego obrońcę i oddał mocny strzał, który zatrzymał się dopiero na poprzeczce. Warto jednak zaznaczyć, że w momencie przyjmowania piłki Ruczyński pomógł sobie ręką, czego nie dostrzegł arbiter główny tego spotkania. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do Cuiavii. Na dziesięć minut przed gwizdkiem sędziego bardzo dobrym strzałem z dystansu popisał się Piotr Timm - niestety, zabrakło centymetrów, by piłka zatrzepotała po raz drugi tego dnia w siatce bydgoszczan. W doliczonym czasie gry swoją okazję miał także Patryk Wiśniewski, który mimo asysty obrońców gospodarzy oddał z linii pola karnego groźny strzał - w tej sytuacji także brakowało niewiele. Ostatecznie do przerwy Cuiavia Inowrocław prowadziła z Zawiszą Bydgoszcz - 1:0.

Drugą połowę znacznie lepiej rozpoczęli piłkarze Zawiszy, w których widać było ogromną chęć zdobycia bramki wyrównującej. Nasz zespół w pierwszych pięciu minutach drugiej odsłony spotkania dał zepchnąć się do defensywy, a chaotyczna gra powodowała, że nie byliśmy w stanie zawiązać akcji ofensywnych. Na szczęście marazm trwał krótko. W 60 minucie spotkania bydgoszczanie popełnili błąd w konstruowaniu akcji ofensywnej, co wykorzystał Łukasz Rybczyński, przechwytując piłkę w środkowej strefie boiska. Nasz pomocnik podał prostopadle do Michała Kruszczyńskiego, a ten wybiegając na czystą pozycję został w bardzo brzydki sposób sfaulowany przez zawodnika Zawiszy, który wykonał wślizg od tyłu prosto w nogi Kruszczyńskiego. Gdyby spotkanie miało charakter ligowy, to z pewnością obejrzelibyśmy pierwszy czerwony kartonik podczas tych zawodów. Ale z racji tego, iż był to mecz towarzyski, sędzia spojrzał łaskawym okiem na gracza Zawiszy i ukarał go żółtą kartką. Niestety, skutkowało to tym, że Biało-Zieloni zamiast stuprocentowej sytuacji na strzelenie bramki zyskali tylko rzut wolny. Pięć minut później Marcin Wiśniewski wpadł z piłką w pole karne gospodarzy i oddał groźny strzał, który w ostatniej chwili zablokował defensor Zawiszy - szczęście było blisko. W 72 minucie po raz kolejny doszło do sytuacji, która nie miała zbyt wiele wspólnego z zasadami fair play. Po raz kolejny Biało-Zieloni ruszyli z kontrą - prostopadłą piłkę opanował Michał Kruszczyński, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Zawiszy i stanął w sytuacji sam na sam z bydgoskim bramkarzem - wówczas obrońca gospodarzy zdecydował się na taktyczne przerwanie akcji i pociągnął Kruszczyńskiego za koszulkę. I tak jak to miało miejsce w 60 minucie, tak i teraz gracz Zawiszy powinien ujrzeć bezpośrednią czerwoną kartkę. Ponownie skończyło się jednak na kartoniku koloru żółtego. W warunkach spotkania ligowego istniało jednak duże prawdopodobieństwo, że gospodarze kończyliby ten mecz w 9. Kilka minut później po raz kolejny do akcji ofensywnej podłączył się Piotr Timm, który uderzył zza pola karnego, sprawiając ogromne problemy bramkarzowi Zawiszy. W 80 minucie to Zawisza mógł jednak zdobyć trafienie wyrównujące. Po zamieszaniu w polu karnym Cuiavii piłka spadła pod nogi Wojciecha Ruczyńskiego, który zdecydował się uderzyć na bramkę strzeżoną przez Adriana Balwierza. Na szczęście strzał napastnika gospodarzy okazał się minimalnie niecelny. Pod koniec spotkania dwoił się i troił jeszcze Michał Kruszczyński, który dwa razy próbował podwyższyć prowadzenie - w obu przypadkach lepszy okazywał się jednak golkiper Zawiszy. Warto wspomnieć, że w ostatnich 15 minutach spotkania na murawie dobrze zaprezentował się młody wychowanek Cuiavii - Brajan Wegner, który zanotował kilka ważnych przechwytów w środku pola, co owocowało groźnymi akcjami ofensywnymi naszej drużyny. Ostatecznie więcej goli już nie oglądaliśmy i spotkanie towarzyskie pomiędzy Zawiszą, a Cuiavią zakończyło się jednobramkowym zwycięstwem Biało-Zielonych.

Następny mecz towarzyski piłkarze Cuiavii Inowrocław rozegrają 29 lipca z Szubinianką Szubin. Spotkanie zostanie rozegrane na boisku rywala, a o godzinie zawodów będziemy informowali na bieżąco.