dzisiaj: 568, wczoraj: 771
ogółem: 2 691 271

TOWARZYSKA WYGRANA Z NOTECIANKĄ

• autor: Kamil, 2017-02-18 19:11

Bardzo dobre widowisko obejrzeli dzisiaj sympatycy, którzy licznie zgromadzili się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu, by oglądać w akcji Cuiavię Inowrocław. Biało-Zieloni w sparingowych derbach pokonali swojego ligowego rywala zza miedzy, Noteciankę Pakość - 1:0. Jedyna bramka tego spotkania padła w 68 minucie, a jej autorem był Zawodnik Testowany.

CUIAVIA INOWROCŁAW - NOTECIANKA PAKOŚĆ 1:0 (0:0)
Zawodnik Testowany4 68'

Skład Cuiavii: Piesik - Kruszewski, Jastrzembski, Błaszczyk, Woźniak, Zawodnik Testowany1, Zawodnik Testowany2, Wiśniewski, Zawodnik Testowany3, Mielcarek, Zawodnik Testowany4

Zagrali także: Ciesielski, Majchrzak, Kucharski, M.Maciejewski, Brzóstowski

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Dzisiaj o godzinie 14 rozpoczęło się na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu spotkanie derbowe pomiędzy Cuiavią, a Notecianką Pakość. Mimo, że był to sparing, to oba zespoły wyszły na murawę niezwykle zmotywowane. Warto zaznaczyć, że w drużynie Cuiavii zabrakło dziś Sebastiana Hulisza, Łukasza Rybczyńskiego i Dariusza Słupskiego. Ponadto z kontuzją cały czas zmaga się Kacper Maciejewski, którego niestety zbyt szybko na murawie nie zobaczymy.

Od pierwszych minut z animuszem zaatakowali goście z Pakości, którzy chcieli narzucić Biało-Zielonym swój styl gry. Mimo licznych akcji ofensywnych Notecianki, Cuiavia umiejętnie się broniła i wytrzymała pierwszy kwadrans gry, w którym goście stworzyli sobie najwięcej sytuacji bramkowych. W kolejnych minutach do głosu doszedł nasz zespół. Swoje sytuacje na zdobycie gola mieli dwaj zawodnicy testowani. Najpierw z prawej strony pola karnego przestrzelił gracz testowany oznaczony numerem 4, a kilka minut później lewą stroną urwał się piłkarz testowany z numerem 1, jednak w ostatniej chwili jego strzał zablokował obrońca Notecianki. W pierwszej połowie bramek nie oglądaliśmy, ale trzeba przyznać, że Cuiavia prezentowała się bardzo dobrze, w szczególności przeważając w środku pola.

Drugą połowę lepiej rozpoczął nasz zespół, który coraz częściej gościł na połowie Notecianki. Mimo to, ciężko było nam przedrzeć się w pole karne gości, którzy dobrze zorganizowali swoje szeregi defensywne. W 55 minucie dobrą okazję miał Zawodnik Testowany1, który ruszył lewą stroną i po minięciu obrońcy gości znalazł się sam na sam z bramkarzem z Pakości. Testowany piłkarz postanowił minąć golkipera i oddać strzał, który w ostatniej chwili zablokował jeden z zawodników Notecianki. W 60 minucie ponownie zrobiło się groźnie pod bramką gości. Z rzutu rożnego dośrodkował Bartłomiej Kruszewski, a najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Kucharski. Niestety, strzał popularnego "Kuchara" trafił tylko w poprzeczkę. Osiem minut później Cuiavia dopięła swego i objęła prowadzenie. Po dograniu z lewej stron pola karnego piłkę przyjął Zawodnik Testowany4 i oddał precyzyjny strzał w dolny róg bramki gości, wyprowadzając tym samym Cuiavię na prowadzenie. Ten sam piłkarz mógł kilka minut później podwyższyć prowadzenie Biało-Zielonych, jednak jego uderzenie zmierzające w światło bramki zablokowała defensywa z Pakości. Pod koniec spotkania gorąco zrobiło się pod bramką naszego zespołu. W 89 minucie Jakub Ciesielski wybiegł przed pole karne, aby wybić futbolówkę, która adresowana była do gracza Notecianki. Wybita piłka spadła pod nogi piłkarza gości, który dograł do swojego kolegi z zespołu, a ten znajdując się kilka metrów przed pustą bramką trafił w słupek. Jakby tego było mało, do dobitki dopadł kolejny piłkarz Notecianki, lecz ten w wyśmienitej sytuacji posłał futbolówkę nad poprzeczką. Ta sytuacja była ostatnią w towarzyskich derbach, które ostatecznie zakończyły się zwycięstwem Cuiavii - 1:0.

Następny sparing piłkarze Cuiavii rozegrają w piątek - 24 lutego, o godzinie 18:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu. Rywalem Biało-Zielonych będzie Start Radziejów, występujący na co dzień w lidze okręgowej.