dzisiaj: 405, wczoraj: 936
ogółem: 2 692 044

PEWNA WYGRANA Z BKS BYDGOSZCZ

• autor: Kamil, 2017-02-01 22:24

Piłkarze Cuiavii Inowrocław odnieśli przekonywujące zwycięstwo w swoim pierwszym sparingu zimowym. Podopieczni Michała Nadolskiego pewnie pokonali, występujący na co dzień w lidze okręgowej BKS Bydgoszcz - 4:1.

CUIAVIA INOWROCŁAW - BKS BYDGOSZCZ 4:1 (2:1)
Jastrzembski 9', Samobójcza 26', Hulisz 63', Rybczyński 77' - Dudzik 23'

Skład Cuiavii: Piesik - Kruszewski, Jastrzembski, Kucharski, Woźniak, Hulisz, Zawodnik Testowany, Rybczyński, Mielcarek, Słupski, Brzóstowski

Zagrali także: Ciesielski, Błaszczyk, Majchrzak, Wiśniewski, Zagórski, Najdek

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Środowy pojedynek z występującą o ligę niżej drużyną BKS Bydgoszcz był pierwszym spotkaniem rozgrywanym przez piłkarzy Cuiavii Inowrocław w 2017 roku.

Od początku lekką przewagę uzyskali piłkarze Biało-Zielonych, co szybko zostało udokumentowane. W 9 minucie Cuiavia ruszyła z akcją prawą stroną boiska. Po małym zamieszaniu w polu karnym, do piłki dopadł Ariel Jastrzembski, który ładnie zamknął całą akcję, pewnym strzałem wyprowadzając nasz zespół na prowadzenie. Kilka minut później z dobrej strony pokazał się młody napastnik - Mateusz Brzóstowski, który po prostopadłym podaniu wygrał walkę bark w bark z obrońcą gości i z trudnej pozycji oddał strzał, który nieznacznie minął słupek bramki BKS-u. W 23 minucie nastąpiła odpowiedź gości z Bydgoszczy. Piłkę w środku pola przyjął Paweł Dudzik, który minął naszych defensorów i będąc około 20 metrów od bramki strzeżonej przez Marcina Piesika zdecydował się na techniczny strzał, trafiając prosto w jej górny róg. Tym samym mieliśmy remis. Wynik 1:1 nie utrzymał się zbyt długo, gdyż zaledwie trzy minuty później błąd popełnił obrońca gości, który nie zrozumiał się z bramkarzem, przez co niefortunnie skierował piłkę do własnej siatki. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło i ostatecznie na tablicy wyników widniał rezultat 2:1 dla Cuiavii.

Po przerwie jako pierwsi dogodną sytuację wypracowali sobie piłkarze BKS-u. Po dośrodkowaniu z prawej strony napastnik gości stanął przed wyśmienitą szansą na doprowadzenie do wyrównania, jednak w kluczowym momencie nie trafił w piłkę, co umożliwiło skuteczną interwencję naszej obronie. W  63 minucie Cuiavia podwyższyła prowadzenie za sprawą Sebastiana Hulisza, który będąc pięć metrów przed bramką BKS-u bez problemu umieścił piłkę w siatce. Prawdziwą ozdobą spotkania był natomiast gol z 77 minuty zdobyty przez Łukasza Rybczyńskiego. Nasz pomocnik popisał się świetnym strzałem ze skraju pola karnego, po którym bydgoski bramkarz był bez szans. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i ostatecznie Cuiavia wygrała z BKS-em Bydgoszcz - 4:1.

Następny sparing zawodnicy Cuiavii Inowrocław rozegrają 4 lutego o godzinie 14:00 na boisku ze sztuczną nawierzchnią w Inowrocławiu. Rywalem Biało-Zielonych będzie, grająca w lidze okręgowej, Szubinianka Szubin.