dzisiaj: 729, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 566

WYGRANA Z NAPRZODEM!

• autor: Kamil, 2016-08-20 22:12

Efektownym zwycięstwem zakończyło się sobotnie spotkanie Cuiavii Inowrocław z Naprzodem Jabłonowo Pomorskie. Po emocjonującym spotkaniu, "Biało-Zieloni" pokonali rywali aż 3:0. Strzelanie rozpoczął w 4 minucie kapitalnym strzałem z dystansu Łukasz Rybczyński. Następne bramki padły dla inowrocławian dopiero pod koniec spotkania. Najpierw w 87 minucie na listę strzelców wpisał się Sebastian Hulisz, a w trzeciej minucie doliczonego czasu gry trafienie dołożył Dariusz Słupski.

CUIAVIA INOWROCŁAW - NAPRZÓD JABŁONOWO 3:0 (1:0)
Rybczyński 4', Hulisz 87', Słupski 90'+3

Skład Cuiavii: Piesik - Timm, Kucharski, Błaszczyk, Woźniak, Hulisz, Rybczyński, K.Maciejewski (Majchrzak 90'), Kruszewski (Brzóstowski 89'), Zdrojewski (Mrozik 69'), Słupski

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Kibice, którzy zgromadzili się 20 sierpnia na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków, z pewnością tego nie żałowali. Po dwóch spotkaniach, w których Cuiavia zdobyła jeden punkt, wszyscy oczekiwali, że "Biało-Zieloni" zdobędą komplet punktów.

Od początku spotkania w inowrocławskiej drużynie było widoczne ogromne zaangażowanie i wola walki. To szybko przyniosło efekty. W 4 minucie spotkania piłkę, w odległości 25 metrów od bramki Naprzodu, przyjął Łukasz Rybczyński i huknął na bramkę gości. Strzał był tak mocny i precyzyjny, że wpadł w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Łukasza Jaworskiego. Gol "stadiony świata" w wykonaniu "Ryby" wyprowadził Cuiavię na prowadzenie. W kolejnych minutach "Biało-Zieloni" nadal przeważali, a świetną okazję do podwyższenia prowadzenia miał w 25 minucie Dariusz Słupski, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Naprzodu, jednak nie zdołał, w sytuacji sam na sam, pokonać Jaworskiego. Goście z Jabłonowa Pomorskiego starali się doprowadzić do remisu i stworzyli groźną akcję w 33 minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony futbolówkę trącił Rafał Babul, jednak na posterunku był Marcin Piesik. Trzy minuty później w polu karnym gości został sfaulowany jeden z Naszych piłkarzy i arbiter główny spotkania podyktował "jedenastkę". Do karnego podszedł Sebastian Hulisz, jednak jego intencję wyczuł Łukasz Jaworski. Ostatecznie, po wielkich emocjach, do przerwy prowadziła Cuiavia - 1:0.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli zawodnicy Naprzodu, którzy starali się wyrównać. Cuiavia cofnęła się do defensywy, jednak piłkarze z Jabłonowa Pomorskiego grali bardzo niedokładnie w ofensywie. Czas upływał, a na tablicy wynik pozostawał niezmieniony. W ostatnich 5 minutach meczu goście ruszyli do ofensywy, co w pełni wykorzystała Cuiavia. W 87 minucie inowrocławianie ruszyli z zabójczą kontrą. Do piłki na połowie boiska dopadł Sebastian Hulisz, który miał wolną drogę do bramki strzeżonej przez Jaworskiego. Nasz skrzydłowy popisał się precyzyjnym uderzeniem po ziemi i podwyższył prowadzenie na 2:0. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się takim wynikiem, w 93 minucie niepilnowany w polu karnym gości znalazł się Dariusz Słupski, który strzałem z najbliższej odległości ustalił wynik spotkania na 3:0.

Następne spotkanie ligowe piłkarze Cuiavii rozegrają w najbliższą środę - 24 sierpnia. O godzinie 17:00 rozpoczniemy bój na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków, a Naszym rywalem będzie Sadownik Waganiec.