dzisiaj: 101, wczoraj: 771
ogółem: 2 690 804

PEWNA WYGRANA W PIERWSZYM SPARINGU

• autor: Kamil, 2016-07-16 21:34

W dość eksperymentalnym składzie udali się dzisiaj piłkarze Cuiavii Inowrocław na mecz kontrolny do Gębic. Ze względu na nieobecność znacznej liczby zawodników (urlopy, wyjazdy służbowe), szansę dostali głównie zawodnicy testowani. Ostatecznie "Biało-Zieloni" pewnie pokonali grającą w lidze okręgowej Noteć Gębice - 5:1. Aż cztery bramki dla Naszej drużyny zdobył jeden z graczy testowanych, a jedno trafienie dołożył Sebastian Hulisz.

NOTEĆ GĘBICE - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:5 (0:3)
Gospodarze 68' - Zawodnik Testowany7 7' 37' 45' 77', Hulisz 87'

Skład Cuiavii: Zawodnik Testowany1 - Zawodnik Testowany2, Zawodnik Testowany3, Zawodnik Testowany4, Zawodnik Testowany5, Hulisz, Rybczyński, K. Maciejewski, Zawodnik Testowany6, Kruszewski, Zawodnik Testowany7

Zagrali także: Nadolski, M. Maciejewski, Mielcarek

Szczegółowy opis spotkania w rozwinięciu newsa (aby przejść do rozwinięcia wystarczy kliknąć tytuł artykułu!)

Mecz w Gębicach był idealną okazją do przetestowania w Naszym zespole kilku nowych twarzy. Na urlopach znajdują się obecnie tacy zawodnicy, jak Mateusz Kucharski, Piotr Timm, Ariel Jastrzembski, czy też Marcin Piesik. Ponadto zabrakło trenującego na co dzień z Cuiavią Jakuba Nowakowskiego oraz Michała Piernika. W związku z tym szansę zaprezentowania się otrzymało aż siedmiu zawodników testowanych.

Gospodarze z Gębic starali się od samego początku zaatakować na bramkę inowrocławian, jednak z każdą minutą tracili coraz więcej sił. Cuiavia spokojnie poczekała, aż fala pierwszych ataków Noteci minie i błyskawicznie odpowiedziała. Już w 7 minucie po podaniu Sebastiana Hulisza, zawodnik testowany7 wyprzedził obrońców i lekkim strzałem umieścił piłkę w siatce bramkarza z Gębic. Kolejne minuty to wyrównana gra, po której Noteć mogła zdobyć gola wyrównującego. Jeden z zawodników tej drużyny znalazł się niekryty w polu karnym, jednak jego strzał w kapitalnym stylu zatrzymał testowany przez Nasz klub bramkarz. W 37 minucie "Biało-Zieloni" podwyższyli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, doszło do sporego zamieszania w polu karnym, po której do piłki dopadł zawodnik testowany7 i precyzyjną główką umieścił futbolówkę w siatce. Ten sam zawodnik pod koniec pierwszej połowy dopadł do piłki na 5 metrze pola karnego Noteci i nie miał problemów z ustrzeleniem "hattricka". W pierwszej połowie Cuiavia dyktowała warunki gry i do przerwy prowadziła w Gębicach aż 3:0.

W drugiej połowie Noteć cofnęła się na własną połowę, a Nasi zawodnicy spróbowali swoich sił w ataku pozycyjnym. Z początku inowrocławianie mieli jednak problemy z wykańczaniem akcji. W 68 minucie gospodarze przeprowadzili skuteczną kontrę i zdobyli swojego jedynego gola w meczu. Warto zaznaczyć, że gracz z Gębic oddał bardzo precyzyjny strzał tuż przy słupku, przy którym Nasz bramkarz był bez szans. Mimo wszystko końcówka spotkania należała do Cuiavii. W 77 minucie prostopadłą piłkę otrzymał zawodnik testowany7, który spokojnie uwolnił się spod opieki obrońcy i precyzyjnym uderzeniem zdobył swojego czwartego gola w tym meczu. Strzelanie zakończył w 87 minucie Sebastian Hulisz, który przytomnie wykorzystał błąd defensywy rywali i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Noteci pewnie umieścił piłkę w siatce. Ostatecznie Cuiavia Inowrocław pokonała występującą w lidze okręgowej Noteć Gębice - 5:1.

Następny sparing inowrocławianie rozegrają 23 lipca w Ślesinie, gdzie zmierzą się z miejscowym LKS-em.