dzisiaj: 301, wczoraj: 771
ogółem: 2 691 004

Z ŁOKIETKIEM NA REMIS

• autor: Kamil, 2016-04-16 21:32

Piłkarze Cuiavii Inowrocław drugi raz z rzędu nie zdołali odnieść zwycięstwa w ligowym spotkaniu i, podobnie jak w zeszłym tygodniu, tak i teraz zremisowali swoje spotkanie. Tym razem na własnym boisku "Biało-Zieloni" podzielili się punktami z Łokietkiem Brześć Kujawski. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1.

Od początku spotkania Cuiavia nastawiona była na zdecydowaną ofensywę, natomiast piłkarze Łokietka szukali swojego szczęścia w grze z kontry. Mimo początkowej przewagi "Biało-Zielonych", to goście jako pierwsi umieścili piłkę w siatce. W 13 minucie po szybkiej akcji piłka wpadła w Nasze pole karne. Błąd popełniła defensywa oraz bramkarz - Marcin Piesik, którzy nie zdołali zatrzymać bezpańsko toczącej się piłki. Na dodatek ta odbiła się tak niefortunnie, że spadła pod nogi Mariusza Kowalskiego, a ten nie miał problemów, aby skierować futbolówkę do pustej bramki. W kolejnych minutach inicjatywa należała do Cuiavii, która starała się odrobić straty. Niestety, Łokietek cofnął się pod własne pole karne i umiejętnie bronił. Nasi zawodnicy próbowali strzałów z dystansu, jednak z reguły okazywały się one niecelne. W 29 minucie lewą stroną ruszył Sebastian Hulisz, który dograł w pole karne. Tam piłkę przyjął Ariel Jastrzembski, jednak w dogodnej sytuacji uderzył obok słupka. Mimo starań inowrocławian, do przerwy wynik nie uległ już zmianie i po pierwszych 45 minutach Cuiavia przegrywała z Łokietkiem Brześć Kujawski - 0:1.

Druga połowa stała pod znakiem całkowitej przewagi Naszego zespołu. Łokietek od samego początku drugich 45 minut cofnął się całym zespołem pod własne pole karne i bronił korzystnego wyniku. Cuiavii bardzo ciężko było przebić się przez szczelną obronę gości. W 60 minucie ładnym strzałem z 25 metrów popisał się Łukasz Rybczyński, jednak na posterunku był bramkarz gości - 16-sto letni Michał Ciesielski. W 71 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony piłka minęła całą defensywę gości i spadła pod nogi Ariela Jastrzembskiego, który mocnym uderzeniem pod poprzeczkę doprowadził do wyrównania. Zaledwie dwie minuty później Cuiavia mogła wyjść na prowadzenie, jednak strzał z najbliższej odległości Jakuba Nowakowskiego w kapitalnym stylu wybronił Ciesielski. W 76 minucie ładnym uderzeniem z 12 metra popisał się Arkadiusz Makowiecki, jednak bramkarz gości ponownie był górą w tym pojedynku. Do końca spotkania "Biało-Zieloni" starali się przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę, jednak ta sztuka im się nie udała i ostatecznie mecz zakończył się remisem - 1:1.

CUIAVIA INOWROCŁAW - ŁOKIETEK BRZEŚĆ KUJAWSKI 1:1 (0:1)
Jastrzembski 71' - Kowalski 13'

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Kucharski (Maciejewski 84'), Timm, Kruszewski (Makowiecki 46'), Hulisz, Jastrzembski, Rybczyński, Kumor (Wiśniewski 62'), Marciniak (Kłosowski 80'), Nowakowski

Następne spotkanie Cuiavia rozegra 23 kwietnia w Pakości, gdzie o godzinie 17:00 rozpocznie derbowe spotkanie z miejscową Notecianką.