dzisiaj: 241, wczoraj: 258
ogółem: 2 689 170

SENIORZY ZE ZMIENNYM SZCZĘŚCIEM

• autor: Kamil, 2015-12-21 19:30

Piłkarze Cuiavii Inowrocław ze zmiennym szczęściem rywalizowali w rundzie jesiennej sezonu 2015/2016 w IV lidze kujawsko-pomorskiej.

Przed sezonem z drużyny odeszli dwaj kluczowi zawodnicy - Arkadiusz Makowiecki i Michał Zawada. W ich miejsce zostało sprowadzonych kilku zawodników, a wśród nich znalazł się Dawid Marciniak (wcześniej MKP Noteć Inowrocław) oraz Michał Kruszczyński (wcześniej Gopło Kruszwica).

Runda jesienna pokazała, iż obaj Ci piłkarze świetnie wprowadzili się do drużyny, a Michał błysnął kapitalną formą strzelecką, co zaowocowało aż 15 bramkami w trwającym nadal sezonie.

Sierpień był miesiącem, który dobrze rozpoczął się dla "Biało-Zielonych". Nasza drużyna na inaugurację pokonała spadkowicza z III ligi - Włocłavię Włocławek, a później wywiozła jeden punkt z trudnego terenu w Aleksandrowie Kujawskim. Pierwsza porażka nastąpiła w 3 kolejce, gdy po karygodnym błędzie trójki sędziowskiej, nieznacznie lepszy okazał się Zawisza II Bydgoszcz. Na zakończenie okresu letnich wakacji, inowrocławianie zagrali jedno z najsłabszych spotkań rundy i ulegli na wyjeździe Pogoni Mogilno - 0:1.

Wrzesień, podobnie jak poprzedni miesiąc, rozpoczął się od domowej wygranej 2:0, tym razem pokonanym zespołem był Promień Kowalewo Pomorskie. Niestety, tydzień później doszło do sytuacji niecodziennej, gdyż przez brak badań lekarskich, Cuiavia nie wybiegła na spotkanie w Brześciu Kujawskim i ostatecznie przegrała walkowerem. Nasi zawodnicy pokazali jednak siłę charakteru i w 7 kolejce pewnie pokonali w derbowym spotkaniu Noteciankę Pakość - 5:2. Ostatni mecz we wrześniu inowrocławianie rozegrali w Zbrachlinie, gdzie byli nieznacznie lepsi od Sadownika Waganiec.

Październik był zdecydowanie najgorszym miesiącem pod względem terminarza, gdyż to właśnie wtedy Cuiavia rozgrywała pojedynki z drużynami z samej czołówki. Na pierwszy ogień poszedł mecz Naprzodem Jabłonowo Pomorskie, w którym padł remis - 1:1. W meczu 10 kolejki, Nasz zespół podejmował głównego kandydata do awansu - Unię Solec Kujawski i jak się okazało - "Biało-Zieloni" pewnie pokonali wyżej notowanego rywala - 3:1. Niestety, dobra passa nie trwała długo i po następnym spotkaniu Cuiavia wróciła "na tarczy" z Bydgoszczy,  ulegając miejscowemu Chemikowi. Na szczęście, Nasi piłkarze po raz kolejny pokazali jak mocni są na własnym boisku i w meczu 12 kolejki pokonali Rol.Ko Konojady - 1:0. W meczu kończącym październikowe zmagania inowrocławianie zostali wypunktowani przez Lech Rypin, przegrywając aż 2:5.

Listopadowe mecze kończyły zmagania w rundzie jesiennej. Na sam początek Cuiavia pokazała klasę i po raz kolejny triumfowała w derbach powiatu inowrocławskiego. Tym razem Nasi piłkarze okazali się lepsi od Piasta Złotniki Kujawskie. W Święto Niepodległości "Biało-Zieloni" doznali najwyższej porażki w tym sezonie, ulegając na wyjeździe Chełminiance Chełmno - 0:4. W ostatnim meczu roku 2015, który był jednocześnie pierwszą kolejką rundy wiosennej, Cuiavia dopełniła formalności i pewnie pokonała outsidera rozgrywek - Włocłavię Włocławek, 3:0.

Po 16 spotkaniach Nasz zespół zajmuje w tabeli IV ligi kujawsko-pomorskiej 7 miejsce z dorobkiem 26 punktów. Cuiavia zdobyła w tym czasie 25 goli, tracąc o cztery mniej. "Biało-Zieloni" w rundzie jesiennej byli zdecydowanie zespołem własnego boiska, gdyż na Stadionie Miejskim im. Inowrocławskich Olimpijczyków odnieśli 6 zwycięstw, 1 remis i zaledwie raz przegrali. O wiele gorzej ta statystyka prezentuje się na wyjazdach, gdzie inowrocławianie wygrali 2 razy, 1 raz zremisowali i aż 5 razy ulegli rywalom.

Najskuteczniejszym zawodnikiem w rundzie jesiennej (plus jedna kolejka rozgrywana awansem z rundy wiosennej) był wyżej wspomniany Michał Kruszczyński, który w 16 spotkaniach zanotował aż 15 trafień. Naszym drugim najlepszym piłkarzem pod względem goli był Wojciech Springer, który czterokrotnie znajdował drogę do siatki rywali.

Jeżeli chodzi o pozycję bramkarza - identyczną liczbę minut dostępu do Naszej bramki strzegli dwaj Nasi golkiperzy - Marcin Piesik i Michał Piernik. Obaj zanotowali między słupkami 720 minut. W tym czasie Piesik 12 razy wyjmował piłkę z siatki, natomiast Piernik 8 razy.

Wśród obrońców najwięcej czasu na murawie spędził Ariel Jastrzembski - aż 1418 minut. Nieznacznie w tym aspekcie ustępuje mu Nasz lewy obrońca - Łukasz Kempski (1350 minut), a także kapitan zespołu - Mateusz Kucharski (1319 minut).

Warto wspomnieć także o Łukaszu Rybczyńskim, który będąc wychowankiem Naszego klubu, wkładał niezwykle dużo serca i poświęcenia w swoją grę, co uczyniło go także zawodnikiem, który zgromadził najwięcej żółtych kartek w przeciągu całej rundy jesiennej. Ponadto Łukasz otrzymał także jedną czerwoną kartkę, a było to w pamiętnym spotkaniu z Zawiszą II Bydgoszcz.

Na sam koniec pragniemy wspomnieć o Naszym najmłodszym piłkarzu, będącym jednocześnie podstawowym zawodnikiem klubu - Marcinie Wiśniewskim. Zawodnik ten urodzony jest w 1999 roku, co daje mu zaledwie rocznikowo 16 lat, a rozegrał w rundzie jesiennej już 615 minut, zaczynając spotkania aż 7 razy w wyjściowym składzie.

Tak w krótkim podsumowaniu wyglądała runda jesienna w wykonaniu Cuiavii Inowrocław. Już w styczniu piłkarze powrócą do treningów i w okresie przygotowawczym rozegrają serię sparingów, o których niebawem poinformujemy wszystkich sympatyków Naszego klubu.