dzisiaj: 107, wczoraj: 771
ogółem: 2 690 810

NIEZNACZNA PORAŻKA W IZBICY

• autor: Kamil, 2015-07-18 21:04

W dniu dzisiejszym piłkarze Cuiavii Inowrocław udali się do Izbicy Kujawskiej, gdzie w ramach meczu towarzyskiego podejmowali beniaminka III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej - Kujawiankę. Mecz obfitował w wiele akcji ofensywnych i bramek, lecz ostatecznie "Biało-Zieloni" ulegli miejscowym - 3:4.

Od początku spotkania atakowali inowrocławianie. Już w 5 minucie ZawodnikTestowany5 urwał się obrońcy gości i znalazł się sam na sam z bramkarzem. Piłkarz z Izbicy Kujawskiej chcąc ratować sytuację sprowadził Naszego piłkarza "do parteru". Gdyby to był mecz ligowy, to Kujawianka bez wątpienia kończyłaby w 10, jednak w sparingu obyło się bez kary i Cuiavia ostatecznie otrzymała tylko rzut wolny. Niestety, już w 7 minucie gospodarze cieszyli się z prowadzenia. Kujawianka posłała długą piłkę z własnej połowy, do której dopadł Maciej Lewandowski. Dzięki złemu ustawieniu Naszej defensywy, Lewandowski znalazł stanął oko w oko z Naszym bramkarzem i wyprowadził izbiczan na prowadzenie. Zaledwie dwie minuty później świeżo upieczony trzecioligowiec prowadził już 2:0. Po szybkiej akcji lewą stroną kapitalnym strzałem w sam róg Naszej bramki popisał się Piotr Gląba. Na szczęście, inowrocławianie szybko doszli do siebie po dwóch ciosach i już w 15 minucie zdobyli bramkę kontaktową. Po składnej akcji Zawodnik Testowany5 strzelił w górny róg bramki gospodarzy. Lecz na tym nie skończył się grad goli. W 19 minucie świetną piłkę na prawym skrzydle otrzymał Zawodnik Testowany3, który wygrał pojedynek biegowy z obrońcą Kujawianki i wyłożył piłkę do Zawodnika Testowanego5, a ten bez problemu wyrównał stan rywalizacji. W 32 minucie zrobiło się groźnie pod bramką Cuiavii, jednak stojący między słupkami Zawodnik Testowany1 popisał się dobrą interwencją i uchronił Naszą drużynę od straty gola. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis - 2:2.

W drugiej połowie gra oscylowała głównie w środku pola. Obie drużyny walczyły o zdobycie kolejnej bramki. Ta sztuka udała się Kujawiance w 62 minucie. Cała akcja rozpoczęła się od źle wykonanego rzutu rożnego przez Cuiavię. Gospodarze ruszyli z szybką kontrą, wykorzystali błąd w ustawieniu Naszej defensywy i zdobyli gola. Autorem trafienia był Paweł Komorowski. Po tej bramce inowrocławianie dążyli do wyrównania, jednak w grze ofensywnej Naszego zespołu było bardzo dużo chaosu. Wreszcie, w 82 minucie, Cuiavia dopięła swego. Świetną akcją indywidualną popisał się Sebastian Hulisz, który podał do będącego na wolnej pozycji Mikołaja Kłosowskiego, a ten z najbliższej odległości doprowadził do wyrównania. Niestety, radość z remisu nie trwała długo. W 84 minucie gracz gospodarzy porwał się na indywidualną akcję, którą wykończył kapitalnym strzałem w samo okienko. W taki oto sposób padła ostatnia bramka w tym meczu i ostatecznie Cuiavia uległa Kujawiance Izbica Kujawska - 3:4.

KUJAWIANKA IZBICA KUJ. - CUIAVIA INOWROCŁAW 4:3 (2:2)
Lewandowski 7', Gląba 9', Komorowski 62', Gospodarze 84' - Zawodnik Testowany4 15' 19', Kłosowski 82'

Skład Cuiavii: ZawodnikTestowany1 - Kempski, Kucharski, Timm, Kruszewski, ZawodnikTestowany2, Springer, Hulisz, ZawodnikTestowany3, ZawodnikTestowany4, ZawodnikTestowany5

Zagrali także: K.Makowiecki, Wiśniewski, Jastrzembski, Skonieczka, ZawodnikTestowany6, Kłosowski

Kolejny sparing piłkarze Cuiavii rozegrają na wyjeździe, 22 lipca o godzinie 18:00, z drużyną LKS Ślesin.