Logowanie

Aktualności

WYGRYWAMY Z GOPŁEM

• autor: Kamil, 2015-06-20 19:57

W spotkaniu kończącym sezon 2014/2015 piłkarze Cuiavii Inowrocław pokonali na własnym boisku Gopło Kruszwica - 4:2.

Od początku przewagę mieli inowrocławianie, którzy już w 13 minucie udokumentowali ją bramką. Po szybkiej kontrze piłkę do siatki gości wpakował Łukasz Rybczyński. W dalszej części meczu gra toczyła się głównie w środku pola. Od czasu do czasu z kontrą próbowało wyjść Gopło, jednak robiło to bardzo niedokładnie. Cuiavia także nie kwapiła się do ataków i do przerwy na tablicy widniało prowadzenie "Biało-Zielonych" - 1:0.

W drugiej połowie Cuiavia ruszyła do ataku i już w 53 minucie za sprawą Fabiana Malerowicza podwyższyła prowadzenie. Zaledwie 10 minut później do bramki Gopła trafił Arkadiusz Makowiecki. W 67 minucie odpowiedzieli kruszwiczanie, którzy zamienili dośrodkowanie z rzutu rożnego na gola. W kolejnych minutach goście mieli kolejne dogodne sytuacje, jednak ogromną nieskutecznością wyróżniał się ich zawodnik - Michał Kruszczyński. Trzy minuty przed końcem spotkania swoje drugie trafienie zaliczył Arkadiusz Makowiecki i inowrocławianie prowadzili już 4:1. W doliczonym czasie gry bramkę honorową dla Gopła zdobył Borys Klimczewski.

Ogromne emocje towarzyszyły drużynom na innych boiskach. W 89 minucie rozgrywanych równolegle spotkań awans należał do Rol.Ko Konojady, a do strefy spadkowej wędrował Promień Kowalewo Pomorskie. Jednak w 90 minucie Kujawianka Izbica Kujawska zdobyła bramkę w meczu przeciwko Polonii Bydgoszcz i tym samym zapewniła sobie awans. Żeby tego było mało, w 92 minucie prowadzenie w meczu z Rol.Ko Konojadami objął Promień Kowalewo Pomorskie i przez to z 4 ligą pożegnał się Piast Złotniki Kujawskie.

CUIAVIA INOWROCŁAW - GOPŁO KRUSZWICA 4:2 (1:0)
Rybczyński 13', Malerowicz 53', A. Makowiecki 63' 87' - Kozłowski 67' Klimczewski 90'

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Jastrzembski, Timm, Jurkiewicz (K. Makowiecki 64'), Hulisz, Rybczyński, Kucharski, Malerowicz, Skonieczka (Przekwas 85'), A. Makowiecki

Podsumowując, awans do 3 ligi wywalczyły: Elana Toruń i Kujawianka Izbica Kujawska. Z 4 ligą natomiast żegnają się: Piast Złotniki Kujawskie, LTP Lubanie, Olimpia II Grudziądz, Polonia Bydgoszcz, Flisak Złotoria i Gopło Kruszwica.

Ostatecznie piłkarze Cuiavii Inowrocław zakończyli sezon 2014/2015 w 4 lidze kujawsko-pomorskiej na 4 miejscu z dorobkiem 53 punktów.