dzisiaj: 761, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 598

PASSA TRWA, WYGRYWAMY W OSIU!

• autor: Kamil, 2015-05-09 21:58

W dniu dzisiejszym piłkarze inowrocławskiej Cuiavii rozgrywali arcyważne wyjazdowe spotkanie z wiceliderem rozgrywek - Gromem Osie. Po niezwykle zaciętym i emocjonującym meczu "Biało-Zieloni" zwyciężyli rywala - 1:0 i dzięki temu awansowali na trzecie miejsce w ligowej tabeli. Ponadto Cuiavia przedłużyła swoją serię ligowych meczów z rzędu bez porażki do 10 spotkań!

Od początku mecz był bardzo wyrównany. Gołym okiem można zauważyć było, iż obie drużyny interesowały tylko i wyłącznie trzy punkty. Niestety, presja wyniku powodowała dużą niedokładność w poczynaniach obu ekip. Pierwszą groźną sytuację przeprowadzili gospodarze. W 20 minucie po dograniu z prawej strony napastnik Gromu z 5 metrów przeniósł piłkę nad poprzeczką. Kilka minut później to inowrocławianie zaatakowali. Prawą stroną ruszył Patryk Jurkiewicz, który zagrał piłkę wzdłuż bramki. Niestety zabrakło porozumienia na linii Krystian Makowiecki - Michał Zawada i ostatecznie nie oddaliśmy nawet strzału. W dalszej części pierwszej połowy na boisku panował duży nieład i chaos i ostatecznie do przerwy na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis.

W drugiej połowie do głosu doszła Cuiavia. W 55 minucie lewą stroną ruszył Zawada, minął dwóch zawodników, jednak uderzył niecelnie. W 68 minucie piłkę na prawym skrzydle otrzymał Jurkiewicz i oddał groźny strzał, który minimalnie minął słupek. Piłka jednak odbiła się od któregoś z obrońców i dzięki temu "Biało-Zieloni" wykonywali rzut rożny. Z narożnika boiska dogrywał Michał Zawada, piłkę w pole karne głową zgrał Ariel Jastrzembski, a Arkadiusz Makowiecki strzałem z najbliższej odległości wyprowadził Nasz zespół na prowadzenie. Od tego momentu do ataku ruszyli gospodarze z Osia. W 74 minucie po dośrodkowaniu piłkę głową uderzał jeden z napastników Gromu, jednak trafił w słupek. W 87 minucie Cuiavia miała dodatkowo utrudnione zadanie, gdyż drugą żółtą kartkę i w konsekwencji czerwoną obejrzał Arek Makowiecki. W doliczonym czasie, mimo gry w osłabieniu, inowrocławianie mogli podwyższyć prowadzenie. Po szybkiej kontrze piłkę otrzymał Michał Zawada, jednak jego strzał obronił bramkarz gospodarzy. W ostatniej akcji meczu Grom Osie miał szansę wyrównać, jednak strzał głową jednego z napastników pewnie obronił Marcin Piesik. Ostatecznie wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia pokonała na wyjeździe Grom Osie - 1:0.

GROM OSIE - CUIAVIA INOWROCŁAW 0:1 (0:0)
A. Makowiecki 68'

Czerwona kartka: A. Makowiecki 87' (za dwie żółte)

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Jastrzembski, Timm, Skonieczka, K. Makowiecki (Kruszewski 55'), Malerowicz (Kucharski 84'), Springer, Jurkiewicz (Wiśniewski 86'), Zawada, A. Makowiecki

Następne spotkanie Cuiavia rozegra na własnym stadionie, 16 maja o godzinie 17:00, z rezerwami Olimpii Grudziądz.