dzisiaj: 283, wczoraj: 168
ogółem: 2 680 517

POKONUJEMY REZERWY ZAWISZY!

• autor: Kamil, 2015-03-29 22:09

Cuiavia Inowrocław rozgrywała dzisiaj ważne wyjazdowe spotkanie z sąsiadem w ligowej tabeli - Zawiszą II Bydgoszcz. Po kolejnym dobrym spotkaniu w wykonaniu "Biało-Zielonych", inowrocławianie zgarnęli kolejne trzy punkty, wygrywając w Bydgoszczy - 3:1.

Od początku mecz nie układał się jednak po myśli Cuiavii. Już w 4 minucie gospodarze objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gracz Zawiszy przedłużył piłkę i jeden z napastników gospodarzy nie miał problemów, by wpakować futbolówkę do pustej siatki. Po tak krótkim czasie inowrocławianie zmuszeni byli odrabiać starty. Na szczęście, stracona bramka nie zadziałała deprymująco na Cuiavię, która już w 18 minucie wyrównała stan rywalizacji. Po podaniu Wojciecha Springera gola zdobył Michał Zawada. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę mocnym akcentem rozpoczęli "Biało-Zieloni". W 53 minucie po podaniu Zawady w odpowiednim miejscu znalazł się Arkadiusz Makowiecki, który pewnym strzałem wyprowadził Cuiavię na prowadzenie. W 61 minucie dzieła zniszczenia dokończył Michał Zawada, który po indywidualnym rajdzie zdobył swojego drugiego gola w meczu i jednocześnie ustalił wynik spotkania na 3:1.

Warto zaznaczyć, iż w tym meczu zadebiutował w biało-zielonych barwach Marcin Wiśniewski - najmłodszy gracz w kadrze Cuiavii, liczący zaledwie 16 lat. Marcin wszedł w końcówce spotkania, jednak wszyscy mamy nadzieję, iż ten debiut będzie zapowiedzią jego dobrych występów w barwach Naszego klubu.

Dzięki wygranej nad rezerwami Zawiszy Cuiavia awansowała na 6 miejsce w tabeli i ma już zaledwie 6 punktów straty do strefy premiowanej awansem.

ZAWISZA II BYDGOSZCZ - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:3 (1:1)
Kamiński 4' - Zawada 18' 61', A. Makowiecki 53'

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Jastrzembski, Timm, Skonieczka, Zawada, Malerowicz (Kruszewski 85'), Rybczyński (Wiśniewski 89'), Springer, K. Makowiecki (Jurkiewicz 46'), A. Makowiecki (Fronskiewicz 89')

Następny mecz Cuiavia rozegra na własnym boisku, 4 kwietnia o godzinie 16:00, z Kujawianką Izbica Kujawska.