dzisiaj: 326, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 163

CUIAVIA WYGRYWA Z ORLĘTAMI

• autor: Kamil, 2014-10-25 17:18

Do niezwykle ważnego meczu doszło dzisiaj w Inowrocławiu, gdzie Cuiavia zmierzyła się z Orlętami Aleksandrów Kujawski. Obie drużyny w ligowej tabeli dzielił zaledwie punkt.

Od początku mecz obfitował w walkę, która często przeradzała się w grę faul. Arbiter główny zawodów często bywał zmuszony wyjmować z kieszeni żółty kartonik. Cuiavia była stroną przeważającą, jednak nastawione na grę z kontry Orlęta dzielnie walczyły. W 23 minucie Bartłomiej Kruszewski dośrodkował w pole karne, a bramkarz źle obliczył tor lotu piłki. Niestety, Bartek trafił tylko w poprzeczkę. W kolejnych minutach obie drużyny walczyły głównie w środku pola i po niezbyt emocjonujących 45 minutach gry był remis - 0:0.

Druga połowa rozpoczęła się bardzo dobrze dla Cuiavii. Po szarży Arkadiusza Makowieckiego niecelnym wślizgiem popisał się obrońca gości - Marcin Brochocki. Sędzia bez wahania pokazał mu żółtą kartkę, a z racji tego, że Brochocki ujrzał już ją w tym meczu po raz drugi, to Orlęta od 48 minuty musiały radzić sobie w 10. Mimo tego goście z Aleksandrowa Kujawskiego niespodziewanie wyszli na prowadzenie. W 50 minucie na bramkę Piesika uderzał Witucki, a niefortunną interwencją popisał się Ariel Jastrzembski, który skierował piłkę do własnej bramki. Cuiavia mimo przewagi jednego zawodnika przegrywała 0:1. W kolejnych minutach goście cofnęli się do defensywy, jednak "Biało-Zieloni" nie mogli się przebić. Wreszcie w 71 minucie udało się Cuiavii wyrównać. Po świetnym podaniu z prawej strony Zawady, do piłki dopadł Kamil Brzustowicz i pewnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Mimo remisu, inowrocławianie nadal walczyli o wygraną. I w końcu w 83 minucie udało się zdobyć drugiego gola. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka spadła przed pole karne, a tam po dograniu Michała Zawady dopadł do niej Łukasz Kempski i fenomenalnym strzałem w samo okienko wyprowadził Cuiavię na prowadzenie. W 86 minucie Dawid Górski miał szansę ustalić wynik spotkania, jednak po świetnym indywidualnym rajdzie nie był w stanie zdobyć gola w dogodnej sytuacji. Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia wygrała z Orlętami Aleksandrów Kujawski - 2:1.

CUIAVIA INOWROCŁAW - ORLĘTA ALEKSANDRÓW KUJ. 2:1 (0:0)
Brzustowicz 71', Kempski 83' - Jastrzembski 50' (s.)

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Jastrzembski, Żurawski, Timm, Zawada, Brzustowicz, Malerowicz, Kruszewski, Kowalski (Górski 61'), A. Makowiecki

Następne spotkanie Cuiavia rozegra na wyjeździe, 2 listopada, a jej rywalem będzie zespół Rol.Ko Konojady.