Logowanie

Aktualności

CUIAVIA PRZEGRYWA, SĘDZIA POMÓGŁ ZAWISZY

• autor: Kamil&Łukasz, 2014-08-23 20:31

Cuiavia Inowrocław odniosła dzisiaj już trzecią porażkę w obecnych rozgrywkach IV ligi kujawsko-pomorskiej. "Biało-Zieloni" po raz kolejny ulegli 0:1, tym razem rezerwom bydgoskiego Zawiszy. Warto wspomnieć, że Zawisza wspierany był graczami z pierwszej drużyny, którymi byli: Andrzej Witan, Paweł Strąk, Kadu, Piotr Petasz oraz Mica.

Od początku inowrocławianie grali bardzo odważnie, nie obawiając się rywala. Na prawym skrzydle świetnie radził sobie Michał Zawada, jednak nikt nie był w stanie wykończyć jego dograń. Pod bramką Cuiavii dwoił się i troił Kadu, jednak każde jego uderzenie było niecelne. Mimo, że pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0:0, to kibice nie mogli narzekać na brak emocji. Obie drużyny prezentowały ofensywny futbol.

W drugiej połowie Cuiavia poczuła swoją szansę na zdobycie trzech punktów. W 55 minucie świetną sytuację miał Dawid Górski, jednak Nasz napastnik w sytuacji sam na sam z Andrzejem Witanem strzelił minimalnie nad poprzeczką. W 65 minucie świetnie z piłką w pole karne wszedł Fabian Malerowicz. Nasz skrzydłowy uderzył bardzo mocno w długi róg bramki, jednak ponownie górą okazał się Witan. W odpowiedzi groźnie zaatakował prawą stroną Zawisza, jednak strzał jednego z zawodników pewnie obronił Piesik. Niestety, w 78 minucie bydgoszczanie dopięli swego i objęli prowadzenie. Warto zaznaczyć, że gdyby nie poważny błąd arbitra głównego, to gol by nie padł. Na około 15 metrów od pola karnego Cuiavii, faulowany był Bartłomiej Kruszewski. Faul był bardzo widoczny, gdyż Bartek po ograniu zawodnika Zawiszy, wyminął go i próbował zapoczątkować kontrę. Piłkarz Naszego rywala w zamyśle faulu taktycznego sprowadził Kruszewskiego na ziemię, odpychając go dwoma wyprostowanymi rękoma. Arbiter był zapatrzony chyba na inny obszar boiska, gdyż faulu nie dostrzegł. Przewinienie było o tyle istotne, gdyż to właśnie po nim zawodnik Zawiszy przejął piłkę, podał do wybiegającego na czystą pozycję Kadu, a ten nie miał problemów ze zdobyciem bramki. W końcówce do ataku ruszyła Cuiavia, a najlepszą sytuację miał Michał Zawada, który w 85 minucie nieczysto uderzył w piłkę w polu karnym gości. Niestety do końca spotkania wynik nie uległ zmianie i Cuiavia ponownie przegrała spotkanie.

CUIAVIA INOWROCŁAW - ZAWISZA II BYDGOSZCZ 0:1 (0:0)
Kadu 78'

Skład Cuiavii: Piesik - Kempski, Jastrzembski, Timm, Jurkiewicz, Zawada, Kruszewski, Barczak (Brzustowicz 79'), Malerowicz, Kowalski (Makowiecki 84'), Górski (Ruta 84')

Następne spotkanie inowrocławianie rozegrają w Tucznie, w ramach 2 rundy Okręgowego Pucharu Polski, w najbliższą środę o godzinie 17:00. Rywalem Cuiavii będzie występujący w B-klasie Cukrownik.