dzisiaj: 469, wczoraj: 603
ogółem: 2 681 306

JEDNA DOBRA POŁOWA TO ZBYT MAŁO

• autor: Kamil&Łukasz, 2014-04-12 22:42

Niestety Cuiavia odniosła kolejną porażkę w rozgrywkach III ligi. Mimo, iż pierwsze 45 minut inowrocławianie grali bardzo dobrze, to w drugiej połowie gra Naszej drużyny zmieniła się na gorsze co zaowocowało zwycięskim golem dla Nielby. OP

NIELBA WĄGROWIEC - CUIAVIA INOWROCŁAW 2:1 (1:1)
Figaszewski 18, Krauz 71' - Klimczewski 26'

Skład Cuiavii:

Piernik – Timm (Przybylski 72'), Kucharski, Kołodziej, Kempski, Skonieczka, Hulisz, Barczak, Zawada, Sąsała (Ruta 74'), Klimczewski

szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa

Od początku spotkania gra była bardzo wyrównana, a akcje ofensywne odbywały się "cios za cios". Pierwsi zaatakowali gospodarze, którzy w 4 minucie zaatakowali bramkę Piernika, jednak strzał napastnika z Wągrowca okazał się bardzo niecelny. W 5 minucie inowrocławianie odpowiedzieli doskonałą kontrą, po której prawdziwą bombę posłał na bramkę Michał Zawada. Niestety bramkarz gospodarzy zdołał obronić to uderzenie. W kolejnych minutach mocniej atakowali "Biało-Zieloni", którzy powoli przejmowali inicjatywę w tym meczu. Niestety w 18 minucie błąd popełniła inowrocławska defensywa, który doszczętnie wykorzystali piłkarze Nielby. Po dograniu z prawej strony gola zdobył Jacek Figaszewski. Na szczęście na odpowiedź Cuiavii nie musieliśmy czekać długo. W 26 minucie po ogromnym zamieszaniu piłkę głową zgrywał Piotr Timm. Zrobił to na tyle dobrze, że do sytuacji strzeleckiej doszedł Borys Klimczewski. Nasz napastnik zachował zimną krew i pełnym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi gospodarzy. W końcówce pierwszej połowy Cuiavia zepchnęła Nielbę do defensywy, jednak nie zdołała wyjść na prowadzenie. Do przerwy na tablicy wyników widniał remis - 1:1.

W drugiej połowie oglądaliśmy zupełnie inną Cuiavię. Nasza drużyna grała gorzej i bardziej chaotycznie niż w pierwszych 45 minutach. Przez pierwszy kwadrans inowrocławianie głównie się bronili, nie pozwalając Nielbie na objęcie prowadzenia. W 62 minucie po szybkiej kontrze "oko w oko" z bramkarzem Nielby stanął Michał Zawada, jednak zmarnował świetną okazję zbyt mocno wypuszczając sobie piłkę i ostatecznie ją tracąc.W 66 minucie to gospodarze powinni zdobyć gola. Po prostopadłym podaniu z głębi pola, sam na sam z Piernikiem wyszedł Patryk Sergiel, jednak strzelił obok słupka. W 71 minucie piłkarze z Wągrowca zdołali objąć prowadzenie. Do dośrodkowania najwyżej wyskoczył Paweł Krauz i precyzyjną główką nie dał szans Michałowi Piernikowi. W 80 minucie gospodarze mieli okazję podwyższyć prowadzenie, jednak żaden z napastników nie zdążył wpakować, toczącej się wzdłuż linii bramkowej, piłki do pustej bramki. Do końca spotkania nie oglądaliśmy już żadnych akcji ofensywnych i ostatecznie Cuiavia przegrała w Wągrowcu z Nielbą - 2:1.