SPONSOR MECZU: NADGOPLAŃSKA KOMUNIKACJA AUTOBUSOWA

CUIAVIA INOWROCŁAW - ELANA TORUŃ 1:4 (1:0)
Klimczewski 4' - Parzyszek 59', Maćkiewicz 72', 76', Melerski 85'

Skład Cuiavii: Kujawka - Kucharski, Timm, Kołodziej, Malerowicz, Zawada (Łukomski 77'), Rybczyński, (Skonieczka 66') Hulisz, Kruszewski, Sąsała (Ruta 71'), Klimczewski

Więcej w rozwinięciu newsa

Mecz idealnie rozpoczęli zawodnicy "Biało-Zielonych". Po podaniu Michała Zawady - Borys Klimczewski po raz pierwszy w tym sezonie zdobył bramkę dla naszego zespołu. Kilka minut później Cuiavia mogła podwyższyć, ale żaden z naszych napastników nie przejął idealnego dośrodkowania Sebastiana Hulisza. Po 10 minutach gry to Elana bliska była wyrównania, ale po interwencji naszego bramkarza skończyło się tylko na rożnym dla zespołu z Torunia. W 37 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Elany Toruń, jednak Marcin Wróbel nie potrafił zamienić jedenastki na gola.

Zaraz po przerwie Elana zdobyła kontaktową bramkę, ale sędzia boczny dopatrzył się spalonego toruńskiego zawodnika. W 58 minucie bardzo dobrze interweniował Jakub Kujawka, który pewnie złapał strzał z bezpośredniego rzutu wolnego. Chwilę później po zamieszaniu w polu karnym, wyrównującego gola z główki strzelił Mateusz Parzyszek. Bramka i doping kibiców przyjezdnych spowodowało, że Elana dostała skrzydeł i przeprowadzała coraz bardziej zmasowane ataki na naszą bramkę. Kilka minut później znowu potężny strzał pewnie obronił Kujawka, niestety w 72 minucie po błędzie Mateusza Kucharskiego w obronie Elana zdobywa kolejną bramkę. Zaledwie 4 minut potrzebował Bartosz Maćkiewicz aby zdobyć swoją drugą bramkę w tym spotkaniu, potężnym strzałem zza pola karnego pokonał naszego golkipera. Końcowy wynik ustalił na 5 minut przed końcem Maciej Melerski. Elana Toruń odniosła w ten sposób swoje pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.