START WARLUBIE - CUIAVIA INOWROCŁAW 7:0 (3:0)
Sulej 30' 71', Domżalski 43', Maziarz 45', Kural 63' 87', Wójcik 84'

Skład Cuiavii: Kujawka - Kucharski, Timm, Łukomski (Sąsała 46'), Kołodziej, Kruszewski (Lewandowski 80'), Rybczyński (Bartoszkiewicz 76'), Hulisz, Malerowicz, Ruta (Kozieł 67'), Klimczewski

Więcej w rozwinięciu newsa

Niestety nie udała się inauguracja dla młodego zespołu Cuiavii. Od początku gospodarze z Warlubia ruszyli do ataku, a "Biało-Zieloni" głównie czekali na kontry. Start zdobył pierwszą bramkę już w 11 minucie spotkania, jednak sędzia słusznie dopatrzył się spalonego. Kolejne minuty to dalsze ataki gospodarzy, którzy w 30 minucie w końcu dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Po dograniu przed pole karne gola zdobył Sulej. Od tego momentu piłkarze z Inowrocławia za wszelką cenę starali się wyrównać, jednak niecelne okazywały się strzały Naszego napastnika - Borysa Klimczewskiego. W 43 minucie Start Warlubie podwyższył prowadzenie. Po prostopadłym dograniu jeden z napastników gospodarzy znalazł się w sytuacji sam na sam z Kujawką, jednak postanowił odegrać do Grzegorza Domżalskiego, a ten nie miał problemów by zdobyć bramkę. Nasi zawodnicy nie zdążyli się otrząsnąć po tym ciosie, a piłkarze z Warlubia zadali Nam już następny. Bardzo ładnym strzałem z około 20 metrów popisał się były piłkarz Cuiavii - Szymon Maziarz. Po pierwszych 45 minutach Nasi zawodnicy przegrywali już 3:0.

Niestety, młodzi piłkarze byli bardzo podłamani niekorzystnym wynikiem i w drugiej połowie całkowicie oddali pole gry. Mimo iż przez pierwsze 20 minut walczyli jak równy z równym, to później wszystko się już posypało. Najpierw bramkę zdobył w 63 minucie Kural, następnie w 71 Sulej. Pod koniec spotkania Cuiavia ruszyła do ataku. Start wykorzystał to i po dwóch kontrach gole zdobywali Wójcik i ponownie Kural.

Ostatecznie inowrocławianie ulegli beniaminkowi aż 7:0. Jest to najwyższa w historii porażka Cuiavii w 3 lidze. Oby w następną sobotę "Biało-Zieloni" spisali się lepiej w spotkaniu na własnym boisku z Sokołem Kleczew.