Finał Okręgowego Pucharu Polski (2 mecz)

WŁOCŁAVIA WŁOCŁAWEK - CUIAVIA INOWROCŁAW 3:1 (1:0)
Malczak 4', Abbott 71' (k.), Kwiatkowski 76' - Klimczewski 53'

Skład Cuiavii: Maciej Kowalski - Mateusz Kucharski, Michał Żurowski, Borys Modracki (Kamil Łukomski 82'), Piotr Timm (Borys Klimczewski 46'), Szymon Maziarz, Daniel Katerla (Łukasz Rybczyński 68'), Radosław Mazurowski, Sebastian Hulisz, Krzysztof Kretkowski, Dawid Janicki (Bartłomiej Kruszewski 82')

szczegółowa relacja w rozwinięciu newsa

Piłkarze Cuiavii stanęli dzisiaj przed bardzo trudnym zadaniem. Nasi zawodnicy pojechali do Włocławka ze świadomością, iż aby sięgnąć po tytuł muszą wygrać różnicą dwóch goli.

Niestety, mecz zaczął się dla inowrocławian fatalnie. Już w 4 minucie drużyna Włocłavii zdobyła gola, który znacznie oddalał Nas od pucharu. Po akcji lewą stroną boiska gola zdobył Malczak. W tym momencie Cuiavia potrzebowała aż 3 goli by marzyć o zwycięstwie w dwumeczu. Po tej bramce do ataku ruszyli "Biało-Zieloni" jednak nikt z Naszych zawodników nie mógł znaleźć recepty na pokonanie Kaźmierczaka. Najlepszą sytuację miał Dawid Janicki, który w 23 minucie stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak nie zdołał wyrównać. Ostatnie 10 minut to groźne ataki włocławian, którzy jednak nie pokonali po raz drugi Kowalskiego i do przerwy Cuiavia przegrywała 1:0.

Od początku drugiej połowy na boisko wprowadzony został przez trenera Piotra Gruszkę dodatkowy napastnik - Borys Klimczewski. Jak się okazało, ta zmiana okazała się bardzo trafna. Inowrocławianie bardzo dobrze rozpoczęli drugie 45 minut. W 49 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetną okazję miał Krzysztof Kretkowski, lecz jego uderzenie z woleja poszybowało nad poprzeczką. Zaledwie 4 minuty później "Biało-Zieloni" zdołali wyrównać. Po dośrodkowaniu z lewej strony gola głową zdobył... zmiennik - Borys Klimczewski. Nadzieja na tytuł odżyła. Cuiavia chciała pójść za ciosem, lecz włocławianie cofnęli się pod własne pole karne i solidną defensywą odpychali Nas od swojej bramki. Raz po raz Włocłavia ruszała z kontrami, które okazywały się niezwykle groźne. Fenomenalną okazję na przypieczętowanie zwycięstwa gospodarzy miał w 58 minucie Michał Skonieczny, jednak w sytuacji sam na sam górą był Kowalski. Niestety, w 71 minucie Nasz rywal ruszył z kolejną akcją, która tym razem dała mu już prowadzenie. Po błędzie defensywy świetną okazję miał ponownie Skonieczny, jednak Nasz bramkarz był na posterunku. Wtedy do piłki dopadł Billy Abbott, który został sfaulowany w polu karnym przez Macieja Kowalskiego i sędzia podyktował jedenastkę. Sam poszkodowany nie miał problemów, by strzałem z 11 metrów zdobyć gola. W tym momencie Cuiavia potrzebował aż trzech goli, a do końca meczu było zaledwie 19 minut. Inowrocławianie ruszyli wszystkimi siłami do ataku i to przyniosło negatywny efekt w 76 minucie. Po indywidualnej akcji bramkę zdobył Kwiatkowski i Włocłavia prowadziła już 3:1. Do końca spotkania "Biało-Zieloni" starali się zmniejszyć rozmiary porażki, jednak ta sztuka im się nie udała.

Niestety, Cuiavia nie obroniła tytułu i w przyszłym sezonie będzie musiała zadowolić się rozgrywkami Pucharu Polski na szczeblu okręgu. Natomiast Włocłavia już niebawem zmierzy się w rundzie przedwstępnej ogólnopolskiego Pucharu Polski z Chojniczanką Chojnice.