CUIAVIA INOWROCŁAW - SOKÓŁ KLECZEW 0:1 (0:0)
Urban 70'

Skład Cuiavii: Bartłomiej Barczak - Adrian Raszka, Mateusz Kucharski, Radosław Mazurowski, Borys Modracki, Michał Żurowski Sebastian Hulisz, Mikołaj Plewa (Borys Klimczewski 76'), Szymon Maziarz, Dawid Janicki (Daniel Katerla 64'), Krzysztof Kretkowski

Szczegółowa relacja w rozwinięciu

Niestety, nie tak początek rundy wiosennej wyobrażali sobie kibice Cuiavii Inowrocław. "Biało-Zieloni" po długiej przerwie zimowej podejmowali na własnym stadionie Sokół Kleczew - czwartą drużynę ligi. Od początku mecz był bardzo wyrównany, a obie drużyny bazowały głównie na grze w środku pola. Pierwszą dogodną sytuację inowrocławianie mieli już w 3 minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Mikołaja Plewy, nieznacznie pomylił się Adrian Raszka. Kolejne minuty przebiegały pod dyktando gości, lecz i oni marnowali sytuacje podbramkowe. Najlepszą z nich mieli w 15 minucie, jednak w sytuacji sam na sam górą okazał się Bartłomiej Barczak, który wyjął rękoma piłkę spod nóg mijającego go napastnika. W 27 minucie kolejną dobrą sytuację mieli "Biało-Zieloni", jednak strzał głową Sebastiana Hulisza nieznacznie minął bramkę gości. Do końca pierwszej połowie gra znowu toczyła się w środku pola.

Druga połowa nie zmieniła zbytnio obrazu gry. Obie drużyny nastawione były głównie na grę z kontry, a sam mecz wyglądał na "typowe 0:0". Na nasze nieszczęście, tempo spotkania nabrało rumieńców w 70 minucie. Wtedy to padła bramka dla Sokoła, którą można określić mianem gola kuriozum. Jeden z Naszych obrońców długim zagraniem piłki nabił zawodnika gości - Łukasza Urbana. Piłka odbiła się tak niefortunnie, że wpadła za kołnierz kompletnie zaskoczonego Bartłomieja Barczaka i w taki oto sposób Cuiavia na własne życzenie straciła głupiego gola. Najlepszą sytuację do wyrównania miał w 85 minucie Sebastian Hulisz, jednak jego strzał głową w nieznacznej odległości minął prawy słupek bramki gości. Do końca spotkania "Biało-Zieloni" starali się odmnienić losy meczu, jednak dobrze ustawiona obrona kleczewian nie dała za wygraną.

Ta porażka jest z pewnością ogromnym ciosem dla piłkarzy z inowrocławia, gdyż przegraliśmy na własne życzenie. Co gorsza, drużyna Sokoła Kleczew, zdobywając dzisiaj 3 punkty, przeskoczyła Nas w tabeli, spychając Cuiavię na 4 miejsce.