CUIAVIA INOWROCŁAW - POLONIA ŚRODA WLKP.

• autor: Kamil&Łukasz, 2012-09-15 19:22

III liga Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolska

8. kolejka, sobota, 15 września 2012 r. godz. 16.00

[ stadion: Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu]

Widzów: ok. 500

CUIAVIA INOWROCŁAW – POLONIA ŚRODA WLKP. 2:1 (0:1)

Mikołaj Plewa 59', Michał Zawada 78' - Krzysztof Wołkowicz 40'

cuiavia-inowroclaw-polonia-sroda-wlkp-3796096.jpg cuiavia-inowroclaw-polonia-sroda-wlkp-3796097.jpg cuiavia-inowroclaw-polonia-sroda-wlkp-3796099.jpg

Dzisiejszego popołudnia piłkarze Cuiavii rozegrali mecz w ramach 8 kolejki III Ligi Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej. Rywalem Naszego klubu była Polonia Środa Wielkopolska, która w poprzednich siedmiu spotkaniach tylko raz zaznała smaku porażki.

Od pierwszych minut inicjatywa należała do 'Biało-Zielonych' jednak strzały Mikołaja Plewy, czy Szymona Maziarza nie mogły zagrozić bramce gości. Po 20 minutach gry Polonia obudziła się i zaczęła nabierać wiatru w żagle. Gospodarze zostali zepchnięci do defensywy, a przyjezdni z Wielkopolski narzucili swój styl gry. W 40 minucie Średzianie przeprowadzili składną akcję lewą stroną, którą zakończył fenomenalnym strzałem w okienko Krzysztof Wołkowicz - Cuiavia przegrywała 0:1. Tuż przed końcowym gwizdkiem doskonałą sytuację mieli inowrocławianie, lecz po dośrodkowaniu Maziarza, strzał głową Janickiego zakończył swój żywot na słupku.

W przerwie meczu trener Piotr Gruszka zmobilizował swoją drużynę, która od gwizdka rozpoczynającego drugą połowę ruszyła z atakami na rywala. W 59 minucie lewą stroną ruszył Nasz najlepszy snajper - Dawid Janicki - udało mu się ograć dwóch zawodników gości i oddać groźny strzał, który z trudem wybronił bramkarz. Na szczęście, z drugiej strony boiska nadbiegł Mikołaj Plewa i swoją dobitką nie dał szans rywalowi - Cuiavia wyrównała!  Trener Gruszka dokonał serii zmian, a jedna z nich okazała się istnym strzałem w dziesiątkę, a mianowicie - na boisku zameldował się Michał Zawada, a opuścił je kapitan drużyny - Krzysztof Kretkowski. Warto przypomnieć, że dla Michała był to pierwszy występ, po długiej kontuzji, przed inowrocławską publicznością. W 78 minucie Cuiavia ruszyła z groźną kontrą - kapitalnym dryblingiem i jeszcze lepszym dośrodkowaniem popisał się z prawej strony pola karnego Łukasz Nowak, a z najbliższej odległości bramkę zdobył właśnie Zawada. W tym momencie losy meczu się odwróciły diametralnie i Cuiavia prowadziła 2:1! Po zdobyciu gola przez gospodarzy, tempo spotkania spadło, lecz nadal to inowrocławianie kontrolowali przebieg wydarzeń. W 88 minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymona Maziarza, piłkę do bramki gości skierował Adrian Raszka, lecz sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie i 'Biało-Zieloni' wreszcie się przełamali, zdobywając 3 punkty z bardzo trudnym rywalem. Cuiavia jest nadal niepokonana jeżeli chodzi o spotkania przed własną publicznością.

autor: ~kibic 2012-09-11 13:25:07

avatar obstawiam wynik 3:1 dla Cuiavii

autor: ~polonia 2012-09-12 12:23:44

avatar chyba w bierki. dostaniecie ze cztery bramki i się zdziwicie.... Tylko KSP!!!

autor: ~cuiavia 2012-09-12 12:50:38

avatar a ja stawiam na Zielonych, jeszcze ani jednego meczu nie przegraliśmy u siebie w tym sezonie i tak będzie do końca ligi, tylko czasami nie wychodza nam mecze na wyjazdach :P:P:P

autor: ~ino. 2012-09-12 14:22:26

avatar polonia a co ty tu robisz -nie zabłądziłeś czasem .a jak już tu jesteś ,to powiedz nam ,czemu nie czwartek tylko środa ?

autor: ~profesor 2012-09-13 17:07:43

avatar Dlaczego nikt nie zabiega o kibiców ...Zespół bez dopingu ,daleko nie zajedzie ,kibice są różni ,ale tych o których mowa trzeba czymś zmotywować ,a tu w takim mieście niepotrzebne są 3 kluby .1 miasto jeden klub ,aby była zgoda to niech ci co mają wpływ na decyzje zaczną myśleć głową ...3 stadiony miejskie -śmiech tak jak 3 kluby .Sprzedać grunty po Goplani i noteci i za tą kasę utworzyć 1 klub z prawdziwego zdarzenia ,niech on nawet nazywa się MKS-INOWROCŁAW i żadnych konfliktów nie będzie .A kibice bez podziałów przyjdą na stadion .2 zespoły seniorskie 1 drużyna i rezerwy oraz kilka drużyn juniorskich tak jak jest w normalnych klubach i zawodnicy z goplani i noteci mają zajęcie .A tu to mizeria i brak słów .

autor: ~mark 2012-09-14 07:03:25

avatar Zgadzam się jeden klub ale tylko Cuiavia, no może jeszcze Notec do szkolenia młodzieży

autor: ~ 2012-09-14 09:43:35

avatar Wawszczak strzeli wam dwie bramki, Janicki w bramce nie do złamania. Więc 0:2 i 3 ptk dla Polonii

autor: ~JA 2012-09-15 20:11:05

avatar Profesor dobrze napisał najlepiej by było połączyć 3 klubu stworzyć JEDEN ,a pożądny.