[ stadion: Stadion Miejski w Ostrowie Wielkopolskim ]

OSTROVIA OSTRÓW WLKP. - CUIAVIA INOWROCŁAW  2:1 (1:1)

Gościniak 22', Wojciechowski 52'(k.) - Świtała 28'(sam.)

Składy:

Cuiavia:
M.Kowalski, P.Timm, A.Raszka, M.Kucharski, B.Gralewski, B.Modracki, R.Mazurowski, Sz.Maziarz, P.Mądrzejewski, Ł.Nowak , K.Kretkowski

OstroviaSadowski - Rusek, Czech, Reyer (15' Świtała), Krawczyk, Molka, Wojciechowski, Giecz (80; Szymanowski), Kaczmarek (87' Izydorski), Gościniak (65' Kempiński), Stawiński.

sędzia: Rafał Liana (Żnin)

Dzisiejszego popołudnia piłkarze Cuiavii udali się do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z liderem III Ligi Kujawsko-Pomorsko-Wielkopolskiej - Ostrovią. Gospodarze tego spotkania byli jak dotąd niepokonani.

Od początku mecz stał na wyrównanym poziomie, chociaż optyczną przewagę miała Ostrovia.Już w 15 minucie murawę z powodu kontuzji musiał opuścić jeden z najbardziej doświadczonych zawodników gospodarzy Dariusz Reyer. W 22 minucie gospodarze wyszli na prowadzenie. Po dograniu piłki z lewej strony, bramkę zdobył Krzysztof Gościniak. Na szczęście, taki wynik nie utrzymał się długo. W 28 minucie niefortunnie głową zagrał Paweł Świtała, czego konsekwencją był gol samobójczy. Mimo iż obie drużyny starały się przejąć inicjatywę, to gra toczyła się głównie w środku pola i do przerwy wynik nie uległ już zmianie.

Drugą połowę z wysokiego "C" rozpoczęła Ostrovia. W 52 minucie Piotr Timm zagrał ręką w polu karnym i sędzia wskazał na 11 metr. Taką okazję pewnie wykorzystał Marcin Wojciechowski, który wyprowadził gospodarzy na prowadzenie 2:1. W dalszej części spotkania sytuacji nie było zbyt wiele, obie drużyny nie mogły sforsować defensywy rywali. W miarę trwania spotkania narastała przewaga Cuiavii. Kilka razy zakotłowało się pod bramką Dominika Sadowskiego, ale zawsze zwycięsko z pojedynków z rosłymi zawodnikami z Inowrocławia wychodził golkiper gospodarzy. W 75 minucie do bliski wyrównania był Krzysztof Kretkowski, jednak jego strzał okazał się za słaby dla bramkarza z Ostrowa. Niestety wynik nie uległ już zmianie i Cuiavia Inowrocław przegrała na wyjeździe z Ostrovią Ostrów Wielkopolski - 2:1. Wartym odnotowania jest fakt, że 'Biało-Zieloni' oddali w tym spotkaniu sześć strzałów, przy zaledwie trzech rywali.

Po siedmiu kolejkach Cuiavia zajmuje szóste miejsce w tabeli, jednak wiele zespołów ma do rozegrania kilka zaległych spotkań.