[ stadion: Stadion Miejski im. Inowrocławskich Olimpijczyków w Inowrocławiu]

CUIAVIA INOWROCŁAWNOTECIANKA PAKOŚĆ 5:0 (1:0)

Szymon Maziarz 16, 90 (k), Krzysztof Kretkowski 57, Krzysztof Kmieć 77, Dawid Janicki 90

Żółte kartki: M.Plewa, P.Timm , D.Katerla (Cuiavia)  - D.Tofil (Notecianka)

Składy:

CUIAVIA INOWROCŁAW: M.Kowalski – B.Gralewski, K.Kmieć, M.Kucharski, P.Timm, R.Mazurowski, Sz.Maziarz, P.Mądrzejewski (D.Katerla 64’), M.Plewa (Ł.Nowak 49’), S.Hulisz (B.Klimczewski 83’), K.Kretkowski (D.Janicki 67’).

NOTECIANKA PAKOŚĆ: Ciesielski – Bednarek (Tofil 59’), Delekta, Jastrzębowski, Langowski, Chachuła, Fortuna, Mędlewski (Wiśniewski 45’), Kala (Babiarz 75’), Szot, Czesiński (Swojnóg 68’).

Sędzia: Mateusz Gajewski (Złotopole)

W każdym kraju są takie mecze, które elektryzują kibiców jeszcze na długo przed ich rozpoczęciem. Do najciekawszych spotkań całego sezonu zaliczane są derby danego miasta lub regionu. W dniu dzisiejszym naprzeciwko siebie stanęli piłkarze Cuiavii Inowrocław i pobliskiego miasta Pakości – drużyna Notecianki. W poprzednim sezonie to drużyna ”niebieskich” dwukrotnie była lepsza wygrywając oba spotkania.

W 5 min. rzut wolny, po faulu Delekty na Kretkowskim, wykonał Maziarza jednak piłka ponad bramką Ciesielskiego. 12 min. trzy strzały na bramkę Cuiavii, ale żaden nie znalazł  się na szczęście gospodarzy w bramce. Prowadzenie Cuiavii w 16 min. na 1:0 dał Szymon Maziarz, który pewnym strzałem tuż przy słupku umieszcza piłkę w siatce, asystował mu Mądrzejewski. Minutę później, znowu Maziarz przy piłce i mogło być już 2:0, ale tym razem Ciesielskiego ratuje poprzeczka. W 20 min. piłkę nad bramkarzem gości przerzuca Mądrzejewski, jednak obrońca Notecianki ratuję drużynę przed utratą kolejnego gola wybijając futbolówkę na rożny. W 22 min. blisko doprowadzenia do remisu byli goście. Kala uderzał nad Kowalskim, ale pewnie piłkę wybili obrońcy Cuiavii. W 25 min. rzut wolny wykonywali gospodarze, najpierw strzał Mądrzejewskiego odbił się od muru, a dobitka Maziarza także została zablokowana. Po 30 min. widać, że Derby Kujaw – to mecz na wysokim poziomie, obie drużyny tworzą ciekawe widowisko. Pada wiele strzałów na bramki, a piłkarze stwarzają przy tym ciekawe sytuacje podbramkowe. W 32 min. Gralewski zagrywał do Kretkowskiego, ten kieruję głową piłkę w lewą stronę bramki, ale od straty następnego gola Noteciankę ratuje Ciesielski. W 39 min. Kretkowski podaje piłkę do Mikołaja Plewy, ten umieszcza ją w siatce Notecianki, lecz bramka nie zostaje uznana, sędzia liniowy zasygnalizował pozycję spaloną zawodnika Cuiavii. Pecha w tym sezonie mają Cuiaviści - 4 mecz w sezonie, a już trzecia bramka ze spalonego. W 43 min. słaby strzał na bramkę oddał Kretkowski, Ciesielski nie miał żadnych problemów ze złapaniem piłki. Ostatnia akcja pierwszej połowy, to rzut wolny - Maziarz zagrał piłkę do Mądrzejewskiego, uderzenie obronił Ciesielski. Po tej akcji, sędzia zakończył pierwszą połowę, po której Cuiavia zasłużenie prowadziła w derbach. Widać inny obraz gry ”Biało-Zielonych” niż w poprzednim spotkaniu z Unia.

W pierwszych minutach drugiej połowy Szota uderza ponad bramką Kowalskiego. Goście z animuszem weszli do gry, chcąc doprowadzić do remisu. W 57 min. Krzysztof Kretkowski wykorzystuje podanie Nowaka i umieszcza piłkę w siatce Ciesielskiego. W końcu upragniony gol Kretkowskiego w tym sezonie ligowym. W 62 min. najlepsza swoją okazje mają goście. Podanie Langowskiego do Szota, a ten uderzył z woleja ponad bramką Cuiavii. W 64 min. na boisko wchodzi nowy zawodnik Cuiavii – Daniel Katerla. W 69 min. Hulisz zagrywa piłkę do Nowaka, ten uderza za mocno, piłka ponad bramką Ciesielskiego. W 72 min. zagrożenie przy bramce Cuiavii. Kwadrans przed końcem spotkania Janicki zagrywa piłkę do Nowaka, groźna sytuacja pod bramką gości. W 77 min. mamy już 3:0. Z rzutu wolnego po dośrodkowaniu Maziarza, piłkę głową do siatki skierował Kmieć. W 86 min. dziwna sytuacja, w walce o piłkę, pociągnięty za koszulkę zostaje Piotr Timm, sędzia odgwizduję faul dla nas, a nasz zawodnik zostaje ukarany żółtą kartką. Według kibiców i wielu znawców piłki nożnej ewidentny błąd sędziego, gdzie jest kartka dla zawodnika Notecianki? W doliczonych minutach piłkarze Cuiavii całkowicie ”rozjechali” drużynę gości, zdobywając jeszcze dwa gole. Najpierw na 4:0 podwyższa  Dawid Janicki po podaniu Gralewskiego. Minutę później za faul w polu karnym, na  Janickim sędzia dyktuje  ”11”, którą na bramkę zamienia Szymon Maziarz. Mecz kończy się wynkiem 5:0 dla gospodarzy. Cuiavia pewnie wygrywa Derby Kujaw.

Po czterech spotkaniach Cuiavia z trzema zwycięstwami i jedną porażką na koncie plasuje się na trzeciej pozycji w tabeli III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej.