UNIA SWARZĘDZ - CUIAVIA INOWROCŁAW 3:0 (3:0)

Żółte kartki: P.Timm , Sz.Maziarz (Cuiavia) - W.Antczak (Unia)

Składy:

UNIA SWARZĘDZ: K.Dec - J.Dohnal, T.Klepacz, K.Zandrowicz, M.Stawiński, M.Sobkowiak(A.Płoska 60’), M.Molewski(M.Świergiel 60’) , Ł.Lebioda, W.Antczak, M.Matouszek (M.Zbierski 65’), D.Ludwiczak(M.Pluta 70’)

CUIAVIA INOWROCŁAW: M.Kowalski – B.Gralewski, K.Kmieć, M.Kucharski, P.Timm, M.Plewa (R.Mazurowski 50’), Sz.Maziarz, M.Sobolewski (P.Mądrzejewski 71’), Ł. Nowak (D.Zdrojewski 60’), D.Janicki (S. Hulisz 50’), K. Kretkowski.

Sędzia: Kamil Wąsowski (Poznań)

Po dwóch zwycięstwach, piłkarze Cuiavii wybrali się do Wielkopolski, gdzie zmierzyli się z Unią Swarzędz. W poprzednim sezonie w bezpośrednich starciach okazali się lepsi dzisiejsi gospodarze (remis 2-2, zwycięstwo 1-0).

Mecz rozpoczęli gospodarze. Do 10 min. przeważała gra w środku pola, padały niegroźne strzały na obie bramki. W 11 min. Gralewski w polu karnym podawał Janickiemu, ale ten został zatrzymany przez obrońców Unii. Już w 13 min. podanie Matouszka, Ludwiczak zamienił na bramkę, 1-0 dla gospodarzy. W 23 min. do piłki podchodzi Plewa, wykonuje wolny z ok. 28 m., strzał obok bramki. Gospodarze nacierają na bramkę Kowalskiego, ten najpierw broni, ale kilka minut później po błędzie naszych obrońców, zostawiają go sam na sam z Ludwiczakakiem, a ten drugi raz pakuje futbolówkę do siaty. Po 6 min. wynik na 3-0 podwyższa Stawiński. W 38 min. podobna sytuacja jak przy drugiej bramce, ale z poświęceniem Piotr Timm wybija „szczupakiem” piłkę daleko od naszego pola karnego. Pod koniec połowy piłkarz Unii wykonuje rożnego, w zamieszaniu piłka wpada do bramki, ale sędzia odgwizduje spalonego. W pierwszej połowie obrona Cuiavii nie istnieje, za to gospodarze chyba ustawili mur w swojej bramce. Po przerwie to ”Cuiaviści” przejęli inicjatywę i akcje w przeważającej cześć rozgrywane były na połowie piłkarzy Unii, ci postanowili za wszelką cenę bronić wyniku do końca meczu. Stwarzali niegroźne sytuacje pod naszą bramką. W 65 min. bliski zdobycia bramki był Maziarz, w sytuacji sam na sam skierował piłę kilka cm. obok bramki, szkoda okazji. Kilka minut przed końcem, silny strzał Kmiecia w światło bramki wybronił plecami piłkarz Unii. W 80 min. faul na Piotrze Timm, miejmy nadzieję, że nie skończyło się to żadnym poważniejszym urazem.

Chociaż druga połowa zdecydowanie należała do naszych, to nie udało się zdobyć nawet honorowego gola. Piłkarze wracali do szatni ze spuszczonymi głowami, trzeba jak najszybciej zapomnieć o tym meczu i ze spokojem i nadziejami przygotować się na kolejne spotkanie, czyli DERBY KUJAW.