LUBUSZANIN SAPA TRZCIANKA - CUIAVIA INOWROCŁAW 1:2 (1:1)

Składy:

LUBUSZANIN TRZCIANKA: T.Morawski - A.Kaczanowicz (P. Nowak 70') , R.Bączyk, H.Jabłoński (T.Mrozik 80'), A.Lebiotkowski, W.Oczkowski, Ł.Szafran, D.Popiołek (M.Urbański 86'), J.Turowski (B.Żołądkiewicz 46'), F.Kottas, P.Wicher

CUIAVIA INOWROCŁAW: M.Kowalski – B.Gralewski, K.Kmieć, A.Raszka, P.Timm, M.Plewa (B.Klimczewski 88’) Sz.Maziarz, M.Sobolewski, Ł.Nowak (S.Hulisz 59'), D.Janicki (R.Mazurowski 66’), K.Kretkowski (P.Mądrzejewski 80’)

Sędzia: Maciej Ziółkowski (Konin)

Cuiavia Inowrocław swój pierwszy ligowy mecz inauguracyjny III ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej w sezonie 2012/2012 rozegrała na wyjeździe w Trzciance. Przy ładnej pogodzie o 16.00 mecz rozpoczął sędzia Maciej Ziółkowski z Konina.

Już od pierwszych minut Cuiavia atakowała bramkę rywala, ładnymi akcjami popisali się Szymon Maziarz w 2 min. i Bartek  Gralewski w 6 min. strzelając pod poprzeczkę.  W 12 min. po dośrodkowaniu z prawej strony akcję całego zespołu z bliskiej odległości wykończył Łukasz Nowak, strzelając swój pierwszy gol w barwach Cuiavii, asystował mu Mikołaj Plewa. Pierwsze 25 min. należało zdecydowanie do ”Biało-Zielonych”. W kolejnych minutach przeważała gra w środku pola, padały niegroźne strzały na bramkę rywala. W 36 min. wyrównującą bramkę, po zespołowej akcji gospodarzy, z ok. 25 metrów w ”okienko” strzelił D. Popiołek. Maciej Kowalski był bez szans. Bramka zdobyta przez przeciwników nie podcięła nam skrzydeł, a wręcz przeciwnie - ”Cuiaviści” jeszcze bardziej napierali na bramkę rywala. Do przerwy wynik się już nie zmienił i piłkarze schodzili do szatni przy remisie 1-1. W drugiej połowie bardzo aktywnie grał Dawid Janicki, kilka jego strzałów na bramkę obronił Morawski. Gol dla Cuiavii wisiała w powietrzu. W 55 minucie, po ładnej akcji skrzydłem, Szymon Maziarz pokonał bramkarza Lubuszanina, jednak sędzia liniowy dopatrzył się pozycji spalonej. Ataki inowrocławian nadal trwały. W 65 minucie wcześniej wspomniany Janicki po błędzie obrońcy Trzcianki wpakował piłkę do siatki i było już 2:1, był to również jego debiutancki gol w barwach Cuiavii, asystował Krzysztof Kretkowski. Po golu gospodarze stracili wiarę w zwycięstwo, a jeszcze większych sił nabrali goście. Dogodne sytuacje stworzyli sobie Szymon Maziarz, który minimalnie przestrzelił i Krzysztof Kretkowski, którego strzał w ładnym stylu obronił goalkeeper. Gdyby w ostatnich minutach szczęścia nie miał bramkarz gospodarzy, piła na pewno znalazła by się nie jeden raz w bramce.

Cuiavia zasłużenie wygrała swój pierwszy ligowy mecz w tym sezonie, a ligowy debiut trenera Piotra Gruszki należy zaliczyć do udanych.